Zařizujeme pokoj pro předškoláka

ZAŘIZOVÁNÍ POKOJE PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI MŮŽE BÝT OŘÍŠKEM, ALE S TROCHOU INSPIRACE DOCÍLÍTE ATRAKTIVNÍCH A ZÁROVEŇ ORGANIZOVANÝCH PROSTOR.
Dlažba TechniStone® – krása, která to vydrží!

Podlaha v dětském pokoji musí vydržet a odolávat veškerému řádění. Oproti koberci v celé místnosti dejte přednost praktické omyvatelné podlaze a kobercem doplňte jen vybraná místa na hraní. Sáhnout můžete například po dlažbě z tvrzeného kamene od společnosti Technistone, a.s. Z jejich hlavních výhod oceníte především nenasákavost a odolnost proti skvrnám a mechanickému i chemickému poškození. Dále je hygienický a vysoce odolný proti bakteriím, nemusíte se tedy bát jejich šíření. Využít můžete také kombinaci dlažby s podlahovým topením. V nabídce je několik barev a odstínů, které jsou standardně vyráběny ve třech rozměrech a tloušťce 10 nebo 12 milimetrů.

Jaké vybrat lůžko?

Při výběru lůžka máte dvě možnosti, první variantou je tradiční samostatné lůžko, které ale zabere značnou část pokoje. Za zvážení stojí proto i druhá možnost, a to dětská postel, která má rozměry cca 140×70 cm. Pokud v pokoji bojujete s místem, můžete zvolit vyvýšenou nebo patrovou postel. V dětském pokoji je také důležitý úložný prostor, proto se podívejte i po postelích s vestavěným úložným prostorem, místo také ušetří závěsné regály a poličky.

  • Save

Tip! Děti nemají rády otevřené prostory. Připravte jim tajné úkryty a bunkry pod vyvýšenou postelí, kde si mohou vybudovat koutek podle vlastních představ.
Zdroj: ksassets.timeincuk.net

Přemýšlejte i nad pracovní plochou

Psací stůl není pro předškolní děti klíčový, každopádně můžete myslet dopředu a do pokoje umístit pracovní stůl s kvalitní nastavitelnou židlí, která s dítětem poroste. Stůl umístěte poblíž okna s dostatečným přísunem přirozeného světla.

  • Save

Pokud se už vaše dítě pomalu chystá nastoupit do první třídy, vytvořte mu v pokoji pracovní zónu.

Zdroj: ksassets.timeincuk.net

Barvy a zase barvy

Zapomenout nelze ani na barevnou výbavu pokoje. Barvy totiž intenzivně ovlivňují pocity a u dětí to platí dvojnásob! Většinou mají rády velmi syté barvy (zelená, oranžová), ty se ale snažte v dětském pokoji omezit, narušovaly by jejich pozornost. Naopak pocit klidu a harmonie navazuje světle modrá či studené odstíny fialové. Obecně se doporučuje vymalovat dětský pokoj tlumenějšími barvami, živost dodají dětské hračky, které barvami jen hýří. Pokoj lze také oživit různými doplňky, například barevným ložním povlečením s pohádkovými motivy.

  • Save

Při výmalbě dětského pokoje se vyvarujte křiklavým barvám.

Zdroj: ksassets.timeincuk.net

Posledním a neméně důležitým bodem je kvalitní osvětlení, to by mělo být umístěno ve středu pokoje. Pokud máte nižší strop, zvolte přisazené stropní svítidlo, v případě vyššího stropu lustr. Na psací stůl jsou poté ideální stolní lampičky, lze je po stole posouvat a měnit tak směr i intenzitu světla.

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.idealhome.co.uk, www.svet-svitidel.cz, www.nabytek-eno.cz, bydleniprokazdeho.cz.