Zařiďte si kuchyň v moderním stylu: minimalismu, neoklasicismu či ecoluxu!

ZAŘIZUJETE SI ZROVNA NOVOU KUCHYŇ?
Už víte, v jakém bude designovém stylu? Ne? Pak se zkuste inspirovat jedním ze tří nevšedních stylů, které zkrášlí interiér Vaší kuchyně. Řeč je o minimalismu, neoklasicismu a ecoluxu! Každý je rozdílný, ale přece jen mají něco společného – minimálně originalitu, funkčnost či jednoduché linie.

Minimalismus

Minimalismus je nehynoucím trendem přežívajícím od 50. let dvacátého století. Moderní kuchyně ve stylu minimalismu jsou často prostornější díky propojení s jídelnou nebo obývacím pokojem.

Minimalistickou kuchyň nepřetěžujte nepotřebnými a dekorativními předměty, místnost se musí obejít bez zbytečných poliček a skříněk, stolečků, ubrusů a deček, volánků a záclonek, neobejde se ale bez jednoduché kuchyňské desky a kvalitní podlahy. Při vybírání podlahové krytiny sázejte na jednoduchost, kvalitu a funkčnost, rozhodně zapomeňte na koberec. Jednou z možností je dlažba z tvrzeného kamene TechniStone®, která je odolná proti mechanickému i chemickému poškození a snadná na údržbu. Stejně tak je tomu i u kuchyňských linek TechniStone®, vybírat můžete z mnoha barevných kolekcí zde: http://www.technistone.com/cz/color. Stěny vymalujte v neutrálních tónech, do kuchyně nechte nezakrytým oknem proniknout denní sluneční svit.

  • Save

V jednoduchosti je krása, minimalismus je toho důkazem!

Zdroj: Technistone

Neoklasicismus

Pro milovníky zdobených prostor s prvky inspirovanými starověkou architekturou je vhodný design vycházející z uměleckého směru 18. století – klasicismu. Stejně jako v minimalistickém stylu, klasicismus je ideální pro prostornější kuchyně. Kromě toho tento styl vyžaduje jistou symetrii. Pro kuchyň ve stylu neoklasicismu je specifický extravagantní nábytek se složitým ozdobným dekorem, nejlépe se zlatým zdobením. Kuchyňské sestavy v klasicistním stylu jsou vyrobeny z přírodního dřeva v přírodních odstínech, jako je černá, hnědá, bílá a šedá. Kuchyňská linka i podlaha jsou zde v pozadí, vyniknout dejte originálnímu nábytku.

  • Save

Zdroj: www.interiorish.com
Ač není zařízení kuchyně v neoklasicistním stylu zrovna nejlevnější záležitostí, výsledek bude stát za to. Stylu vévodí zdobnost, a to jak v nábytku, tak v designových doplňcích.

Ecolux

Poslední ze stylů ocení především milovníci přírody a ochránci životního prostředí. Při zařizování kuchyně v ecoluxu se totiž musí používat pouze ekologicky čisté materiály. Stylový ecolux uznává pouze přírodní dřevo, zapomeňte na dřevotřísku. Minimálně stůl se židlemi a pár polic nad kuchyňskou linkou by měly být vyrobeny z přírodního dřeva. Barvy volte přírodní, zemité, ideální volbou jsou různé odstíny hnědé či béžové. V ekologické kuchyni by mělo být všechno zaměřeno na racionální využívání přírodních zdrojů, takže nezapomeňte nastavit kohoutek na malý tlak vody, ventilátor s nízkou hlučností atd. Tento styl je trochu hudbou budoucnosti, ale už dnes na něj nedá dopustit mnoho jeho příznivců a lze s jistotou říct, že jich bude rychle přibývat.

Interiér kuchyně ve stylu ecoluxu se vyznačuje jednoduchými liniemi a jistou askezí.
Zdroj: www.interiorish.com

  • Save

Podklady ke článku poskytly články na těchto stránkách: www.interiorish.com, www.svet-bydleni.cz.