Zařiďte si interiér podle ročního období

V ranním vzduchu je cítit štiplavý chlad, slunce slábne a stromy shazují své ještě nedávno zelené listy. Ano, všichni už v kostech cítíme blížící se podzim. Ještě se snažíme zachytit poslední paprsky babího léta, protože víme, že nadcházející období bez nich bude dlouhé. Mnoho lidí považuje podzim za pochmurné a nelibé období, kdy vše hezké ztrácí svůj jas a lesk, stromy blednou a obloha hraje barvami šedi. Věřte, že i v této depresivní atmosféře lze objevit mnoho radostného. Listí křupe pod nohama, horká káva nikdy nechutnala lépe a z peřiňáku vytahujeme oblíbené vlněné deky, do kterých se můžeme zachumlat. To jsou chvíle, kdy doopravdy oceníme komfort, který nám poskytuje náš milovaný domov. Čím níž klesá teplota venku, tím více se z tohoto místa stává útulná skrýš před zimou i chmury. Pomocí pár drobných úprav připravíte váš interiér na podzim tak, že v něm budete chtít zůstat až do jara.

 

  • Save

Uvnitř vyhřátého domova vás atmosféra podzimu vtáhne do svého hloubavého klidu. (TechniStone® Gobi Urban)

Kamarádi do deště

Na velké terase či zahradě jste si mohli dovolit sezvat přátelé dle libosti. Ale tísnit se doma, kde nemáte tak veliké stoly či sezení, nepřichází v úvahu? Nemusíte čekat do léta nebo chodit do rušných restaurací, domácí party mohou být v tomto období velmi příjemným zpestřením, o které byste sebe ani své blízké neměli ochudit. Polštářky a podsedáky zajistí místo k sezení kdekoli. Přátelskou atmosféru v prostoru dotvoříte i příjemnou hudbou. Kuchyň spojená s obývací místností se stane ústředím nejnovějších drbů. Pár barových židliček umožní být s hosty v kontaktu, i když zrovna připravujete pohoštění.

 

Budiž světlo

Během léta zdobíme naše zahrady a terasy lucernami, světýlky a svíčkami, abychom si pobyt venku ještě o něco více prodloužili a užili. Když však teplota klesne pod příjemnou mez, na tyto venkovní prostory už jen koukáme zevnitř a vzpomínáme na letní grilování s přáteli a posezení u sklenky skvěle vychlazeného drinku. Co si kus letních vzpomínek přenést domů? Vytvořte v místnosti příjemně hřejivou atmosféru pomocí svíček různých velikostí. Místnost se okamžité roztančí rytmem blikajících plamínků. Je to rychlý a snadný způsob, jak si trochu světla táborových ohňů uchovat. Naopak se vyhněte studeným kovům v barvě oceli. Vsaďte na mosaz a zlaté prvky, které jsou jako druhé slunce a příjemně odráží světlo ve hře veselých odlesků-

 

  • Save

Spalující krása ohně zahřeje na těle i na duši (TechniStone®, Crystal Anthracite Pure)

 

Hloubavé barvy

Barvy reflektují nejen roční období ale i naši náladu. Paradoxně není dobré se na podzim obklopovat křiklavými tóny ve snaze oživit šeď deštivých dnů. Hledejme inspiraci v přírodě a nalaďme se na její vlnu. Venku vše tmavne a zpomaluje svůj chod, i my bychom měli tento čas trávit odpočinkem a zahřívat své tělo i smysly. Kořeněné hořčicové barvy, smyslná bordó a oprýskaná rezavá vytvoří z vašeho interiéru prostor, kde se zastavil čas. Chladná šedá a strohé bílé odstíny tyto pocity nevyvolají. Myslete na to, až budete vybírat látky, svícny, květináče, nové kusy nábytku či koberec. Pokud je taková barevná plejáda na vás moc, zvolte jemnější variantu – okrové či cihlově červené. I ony dokáží vykouzlit přívětivé teplo domova.

 

  • Save

Sametové a vlněné deky, dopřejte si hřejivý dotek luxusu v odstínech podzimního listí. (TechniStone®, Noble Imperial Grey)

 

Útulná nedokonalost

Mnoho z nás v předchozím období strávilo doma rekordní množství času a při představě být znovu odkázán mezi tyto stěny z důvodu škaredého počasí člověka jímá hrůza. Navíc jste si asi díky tomu všimli mnohých nedokonalostí, které zde máte, ale v každodenním shonu nezbýval čas ani síla je registrovat. Pokud jste nestihli vše do puntíku sladit a opravit, nevadí. Z praktických faux paus se dá udělat i výhoda a výdobytek charakterizující váš osobní prostor. Co vám vadí jednoduše skryjte – starožitné komody, dřevěné truhly a proutěné koše jsou skvělým úložným prostorem pro to, co jste nestihli nebo nemáte sílu protřídit. Pletené či proutěné nástěnné dekorace či obrazy zase skryjí zdi a strhnou pozornost, takže nedokončené prostory budou rázem vypadat mnohem zabydleněji.

 

  • Save

Skandinávští designéři se nebojí tmavých barev, protože v sobě mají hloubku, vědí ale, jak je osvěžit, aby nepůsobily tvrdě. (TechniStone®,Noble Carrara)

 

Hygge guru radí

Dřevěné police, masivní stolek a pestře žíhaný kámen. Skandinávští odborníci vědí, proč tyto materiály dávají do míst, kde je po většinu roku tma a lidé jsou více doma než venku. Jsou praktické a příjemné na dotek. Navíc vnáší do prostoru pozitivní energii přírody, která nám někdy tolik schází, abychom se dostali do pohody. Proto myslete na zelenou květenu, která sice nebují barevnými poupaty, ale obohatí prostor svou přirozeností.