Za zrcadlem

ZRCADLA JSOU MOCNÁ A V INTERIÉRU TO PLATÍ DVOJNÁSOB. NEVYUŽÍVÁTE JEJICH VÝHOD? CHYBA!
Způsobů využití zrcadel v interiéru je nepřeberné množství. Nejčastěji jsou využívána v menších a tmavších bytech za účelem vykouzlení dojmu prostornějšího, prosvětlenějšího interiéru. Zrcadla lze instalovat téměř na jakékoliv místo ve vašem obydlí. Při uvažování o jejich umístění ale mějte na paměti, že zrcadla mají jedinečnou schopnost reflektovat a zvýraznit barvy z okolních stěn, takže nastavte zrcadlo tak, aby se v něm odrážel například nějaký pěkný designový kousek, a ne oprýskaný stůl, který nutně potřebuje renovaci či výměnu.

  • Save

Zrcadla mohou nejen zvětšit prostor, ale také ho oživit a prosvětlit tak celý interiér. Zde vytváří dojem velkých oken.
Zdroj: www.interiorish.com

Zrcadlo v hlavní roli
Zrcadlo se může stát dokonalým ústředním kouskem ve vašem interiéru a nemusí se jednat jen o obrovská zrcadla, i ta malá posunou interiér o level výš.

  • Save

I malá zrcadla jsou pro interiér skvělým doplňkem. Zdroj: betsymanning.net

Zrcadlo jako umělecké dílo

Možná by vás až překvapilo, jak mohou zrcadla posloužit jako plnohodnotné umělecké předměty. Jednoduše si s jejich rozmístěním zkuste vyhrát. Kdo říká, že na stěně musí viset pouze jedno zrcadlo? Ale pozor, ujistěte se, že zrcadla jsou úměrné k sobě a zároveň ke zdi. Nesnažte se pověsit velké množství malých zrcadel na jednu velkou stěnu, působilo to by to naopak nevkusně.

  • Save

Zde se stávají zrcadla obzvláště zajímavým designovým prvkem. Zdroj: www.interiorish.com

Zrcadla jako klenot předsíně
Zrcadla jsou skutečně všestranné předměty, které by mohly být použity v každé místnosti, ale designéři je upřednostňují umístit v předsíni bytu či domu. Právě předsíně či vchody do domu mohou trpět nedostatkem přirozeného světla.

  • Save

Zkuste zavěsit zrcadlo do předsíně a k němu dodat drobné designové kousky (svíčky, vázy) – dosáhnete jednolité krásy. Zdroj: www.interiorish.com

Zrcadlo v jídelně
Kromě zavěšení zrcadel v předsíni či klasicky v obývacím pokoji zůstávají vhodným místem pro jejich umístění jídelny. Zvláště tehdy, pokud je jídelna navržena v klasickém stylu.

Tip: Nejen zrcadla, ale i ostatní druhy skel jsou v poslední době velmi žádané. Osobitým designem zaujme určitě i pracovní kuchyňská deska se zrcadlovými střípky z kolekce Starlight od společnosti Technistone. Vaši jídelnu prosvětlí například odstín Brilliant White. Extravagantněji a elegantněji budou naopak působit tmavší odstíny – Brilliant Grey či Brilliant Black. Vybírat můžete zde: http://www.technistone.com/cz/color.

  • Save

Vaši jídelnu prosvětlí také pracovní kuchyňská deska doplněná o zrcadlové střípky od společnosti Technistone.
Zdroj: Referenční foto Technistone