Vzory dodají interiéru šťávu

HLEDÁTE ZPŮSOB, JAK DODAT INTERIÉRU OSOBITÝ CHARAKTER?
Zkuste to se vzory. Správná kombinace vzorů učiní bydlení útulnější a atraktivnější. Přinášíme užitečné tipy, jak mezi sebou kombinovat různé motivy a vzory pro vytvoření originálního dekoru.

Použijte maximálně 4 vzory

Návrháři obvykle nedoporučují používat v interiéru více než 4 různé vzory, naopak kombinujte jejich velikosti (největší vzor by měl být hlavním, druhý dvakrát menší apod.). Nikdy neumísťujte vzory a motivy stejného měřítka vedle sebe. Pokud jste například vybrali do místnosti závěsy s velkým vzorem, pro koberec volte už jen ty decentní. Tak docílíte vyvážené kombinace.

Vzory, které spolu chcete kombinovat, by měly obsahovat stejné nebo alespoň podobné barvy. Nicméně není nutné používat pouze výrazné barvy, naopak. I kombinace vzorů v neutrálních odstínech bude ve výsledku výrazný efekt.

  • Save

Kamenný kuchyňský ostrůvek, zdroj: congdonginan.vn

Jak vzory kombinovat?

Na rozdíl od barev neexistují pro kombinování vzorů žádná přesná pravidla – je to jen na vašem vkusu a představivosti. Klidně tak interiér vybavte kombinací romantických květin, pruhů, hravých puntíků i geometrických vzorů. Pamatujte, vždy je snazší kombinovat kontrastní motivy.

  • Save

Správná kombinace vzorů dodá interiéru šťávu.

Zdroj:www.interiorish.com

Každý vzor působí jinak

Profesionální návrháři tvrdí, že kromě barev mají na naši psychiku vliv i použité vzory. Pokud tedy plánujete využít vzory v tradičně stylizované místnosti jako je ložnice či obývací pokoj, rozhodněte se pro klasické pruhy či damašek, které jsou univerzální a přitom elegantní. V případě, že chcete pokoj zútulnit, popřemýšlejte po květinových vzorech. Ideálním vzorem do dětského pokoje jsou naopak hravé puntíky.

  • Save

Při kombinaci vzorů se meze nekladou, záleží na vaší fantazii a vkusu, držte se ale pravidla použití podobných barev, aby interiér nepůsobil příliš křiklavě.

Zdroj: zena-in.cz

  • Save

Pokud si nejste ještě stále jistí v kombinování vzorů, nebo vám k tomu chybí odvaha, můžete začít v zařizování pokoje v jednom vzoru. V ložnici na fotografii použila designérka největší velikost vzoru a jeho nejtmavší odstín na stěny pokoje. Menší a současně jemnější vzorek poté aplikovala na postel a křeslo, tak od sebe vzory vhodně oddělila a dala vyniknout nábytku.

Zdroj: hbu.h-cdn.co

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.housebeautiful.com, favi.cz, www.interiorish.com, zena-in.cz.