Vytvořte si terasu podle Emily Henderson

EMILY HENDERSON JE ZNÁMÁ AMERICKÁ STYLISTKA, TELEVIZNÍ REPORTÉRKA, AUTORKA MNOHA KNIH O BYDLENÍ, A PŘEDEVŠÍM ÚSPĚŠNÁ DESIGNÉRKA.
Posledních sedm let také píše blog o bydlení, kde mimo jiné dokazuje, že každý člověk může mít krásný domov dokonale vystihující jeho osobnost, a to bez ohledu na rozpočet. Ačkoliv se věnuje Emily především designu interiéru, v tomto článku se podíváme do exteriéru jejího domu – na okouzlující terasu. Nechte se inspirovat.

  • Save

Emily dobývá designérský svět. Její blog se těší stále větší oblibě, na Instagramu už inspiruje přes půl milionu lidí.

Zdroj: hbu.h-cdn.co

Emily vybírala při zařizování své nové terasy jednoduché a neutrální kusy nábytku, které ji vyšly na minimální náklady. Větší výdaje naopak doporučuje vynaložit na věci, které terase poslouží delší dobu a vyplatí se do nich investovat, kam bezesporu patří venkovní podlahová krytina nebo dlažba. Emily zvolila dlaždice, ale ne ledajaké. Přestože trvalo tři měsíce, než se ručně vyráběné dlaždice dostaly z Nikaraguy do USA, jak říká Emily, stálo za to čekat. “Připlatila jsem si za dlaždice, protože je vidím přímo z obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Chtěla jsem něco, co by mě opravdu nadchlo, kdykoli se podívám tímto směrem, a to se také povedlo.“

  • Save

Investovat do kvalitní dlažby se vyplatí, naopak ušetřit lze na nábytku, který bude stylově neutrální a jednoduchý. Pohrát si můžete s doplňky – zde nechybí stylové dečky a přehozy či roztomilé polštářky.

Zdroj: hbu.h-cdn.co

Emily radí využít celého prostoru, například ona kromě klasického posezení u stolu využila také prázdného zákoutí terasy, kam umístila lavičku. Když Emily vybírala tyto kusy nábytku, dávala přednost pohodlí a také klasickým vzorům, které nevyjdou z módy. „Pro mě je prioritní pohodlí. Pryč jsou ty dny, když jsem nakupovala nepohodlné kusy nábytku jen kvůli jejich extravagantnímu vzhledu. “

Kdo říká, že na terase musíte mít pouze jedno posezení? Emily zvolila stůl pro šest osob a do nevyužitého prostoru prázdného zákoutí umístila lavičku s dalšími sedadly.

Zdroj: hbu.h-cdn.co

Kvůli nepořádku a dalším předmětům, které mohou děti shodit ze stolu, zakoupila samostatný dřevěný jídelní vozík, který je na fotografii k vidění v pravém zadním rohu. Co se týče zeleně, doporučuje koupit nějaké rostliny a stromky, které budou umístěné v stabilních betonových květináčích. Děti je tak snadno neshodí a ani o ně nezakopnou.

  • Save

Budete se inspirovat?

Podklady ke článku poskytla následující stránka: www.housebeautiful.com .