Vybíráme postel: jaké typy jsou na trhu?

VYBÍRÁME POSTEL: JAKÉ TYPY JSOU NA TRHU?
Říká se, že v posteli strávíme přibližně třetinu svého života. Tak proč riskovat špatný výběr? Jakými kroky se tedy při její koupi řídit?

Na co myslet?

V první řadě se zamyslete nad tím, jak velkou postel si vlastně můžete dovolit. To se odvíjí od velikosti ložnice. Pokud je vaše ložnice menší, rozhodně oceníte postel s úložným prostorem pod lůžkovou částí. Tato vychytávka ušetří spoustu místa a doplní nebo i zcela nahradí funkci skříně. Neméně důležitým krokem je taktéž samotný design postele, který by měl ladit se zbytkem celé ložnice.

  • Save

Výběr postele a kvalitní matrace není radno podceňovat.
Zdroj: st.hzcdn.com

Jaké typy postelí existují?

Pokud vybíráme postel pro dva, nejčastěji na trhu vídáme postele čalouněné nebo ty z masivu. Mezi modernější variantu patří postele kovové, jež se zpravidla pyšní zajímavými rámy, a navíc jsou finančně méně nákladné. Novinkou na trhu jsou postele futonové, které jsou nízké a skládají se z rámu a ručně vyráběné matrace z přírodních materiálů.

  • Save

Futonové postele pocházejí z Japonska. Jsou stylové a cenově stejně dostupné jako ty v kovovém provedení, rámy jsou proto volbou mnoha mladých párů i studentů.
Zdroj: www.livingitup.co.uk

Je libo postel z palet?

Na oblíbenosti také nabývají postele z palet. A nejen postele. Pokud máte možnost získat neponičené, zachovalé, nejlépe zcela nové palety a líbí se vám tento styl řešení interiéru, není důvod váhat. Pro vyrobení nižší, klasické postele pro dva postačí 8 palet. Ty doporučujeme nejprve pečlivě obrousit, začistit a vhodně povrch palety naimpregnovat. Pokud máte pár palet navíc, doplňte postel nočními stolky a čelem postele.

  • Save

Palety lze ponechat v přírodním dřevu nebo je natřít například bílou barvou. Pokud bude dřevo prosvítat, nevadí, postel bude vypadat efektněji.
Zdroj: www.rentate.com

Nezbytnou součástí je také výběr matrace. Velmi jednoduše, mezi nejprodávanější patří polyuretanové. Na lamelové rošty se naopak hodí matrace latexové. Nejdelší životnost poté mají matrace pružinové, ty navíc drží páteř v přirozené poloze, podobně jako matrace taštičkové. Lidé, kteří mají problém se zády, by měli volit matrace ortopedické.

Podklady k článku byly čerpány z těchto stránek: www.i-matrace.cz, sleepopolis.com, www.crateandbarrel.com, www.bedpost.co.nz.