Všemocná feng shui

LOŽNICE VE STYLU FENG SHUI PODPORUJE HARMONICKÉ PROUDĚNÍ ŽIVÉ A POZITIVNÍ ENERGIE.
Pokud jste tento pojem ještě neslyšeli a nevíte, co si pod ním představit, základní informace se dočtete v následujících řádcích.

Co je to feng shui?

Ve Staré Číně znamenalo toto slovní spojení udržovat ve správné rovnováze vodu (shui) a vítr (feng). V přeneseném významu Feng shui pomáhá k nastolení harmonie těchto energií. V poslední době je stále populárnější i aplikace feng shui pro úpravu domů, bytů i zahrad.

  • Save

Prostory zařízené dle pravidel feng shui by měly docílit zlepšení fyzické i psychické kondice.
Zdroj: fthmb.tqn.com

1. Z ložnice odstraňte televizi, rádio i rotoped!

Pozitivní energii narušuje elektronika i cvičební náčiní, proto byste nic z toho neměli mít v místnosti, kde přespáváte. Vedle vytváření vysokých elektromagnetických polí v nás jejich přítomnost vyvolává nežádoucí rozptýlení až stres.

2. Pozor na zrcadla

Dle feng shui zrcadlo v ložnici indikuje vstup někoho dalšího do vztahu páru, který ložnici obývá. Zrcadlo navíc bere schopnost koncentrace, soustředění a odvádí pozornost. Pokud se přesto pro zrcadlo rozhodnete, nemělo by mířit přímo na postel. Na noc ho zakrývejte nebo ukliďte do skříně.

3. Dýchejte čerstvý vzduch

V ložnici rozhodně nedocílíte ideálních podmínek, pokud pravidelně nevětráte a v ložnici necháváte špatný vzduch. Otevřete okna dokořán nebo použijte kvalitní čističku vzduchu, abyste v ložnici udrželi čerstvý vzduch plný kyslíku.

  • Save

Čerstvý vzduch v ložnici je základem pro kvalitní spánek, větrejte minimálně dvakrát denně.
Zdroj: st.hzcdn.com

4. Svíčky vykouzlí nezapomenutelnou atmosféru

Pamatujte, že světlo je jedno z nejsilnějších projevů energie. Ráno a přes den si užívejte přirozeného denního světla, nejlepším večerním osvětlením jsou potom podle feng shui svíčky, které vytvářejí velmi intimní, teplou a uzdravující atmosféru.

Zkuste nakoupit svíčky, které obsahují éterické oleje,oceníte jejich léčebné vlastnosti i krásnou dekoraci. Vyhýbejte se naopak vonným olejům.
Zdroj: s-media-cache-ak0.pinimg.com

  • Save

5. Pečlivě rozmýšlejte, kam s postelí Lůžko by mělo být snadno přístupné z obou stran a noční stolek u dvoulůžka umístěný na každé straně postele. Postel umístěte dál od dveří a vždy je před spaním zavírejte.

6. Používejte světlé barvySvětlé barvy navodí v interiéru harmonii a pozitivní energii, využijte je na plochy i pro doplňky. Na dlažbu můžete zvolit například sněhově bílou podlahu od společnosti Technistone, a.s., předního výrobce tvrzeného kamene. Kromě bílé barvy lze v ložnici použít všechny ostatní neutrální odstíny a v menší míře i světle modrou, lososovou či tyrkysovou. Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.thespruce.com, feng.shui.cz,www.postele-stach.cz, www.hgtv.com.

  • Save

Postel by neměla mířit směrem ke dveřím. Odborníci na feng shui věří, že ve spánku pak z člověka odchází tolik potřebná životní energie.
Zdroj: hgtvhome.sndimg.com