Vidíme to růžově: romantické retro koupelny

VIDÍME TO RŮŽOVĚ: ROMANTICKÉ RETRO KOUPELNY

Co takhle trochu vyjít z davu a místo neutrálních barev dodat do vaší koupelny trochu růžové? Pojďte se s námi vrátit do 80. let, kdy odstíny růžové zaplavovaly snad každou místnost v domě. Ať už koupelnu rekonstruujete nebo zařizujete zcela novou, nechte se inspirovat!

  • Save

V posledních letech se růžová začíná vracet znovu do módy, a to nejen do kuchyní, ale i koupelen.
Zdroj: rilane.com

To, že barva místnosti určuje, jak se v ní budeme cítit, je známá věc. Koupelna je považována za prostor klidu a relaxace, a proto se sem hodí pozitivně laděné barvy, nejlépe teplých odstínů. Růžová je tak ideální volbou. Dodá prostoru nádech romantiky i luxusu. Do koupelen se hodí hlavně lila a starorůžové odstíny. Nejjednodušším způsobem je pochopitelně vymalování stěn na růžovo, jedná se ale o poměrně nepraktický a zároveň i neefektivní způsob. Mnohem zajímavěji působí barevně laděný nábytek či obklady. Dnes již lze sehnat obklady v různých odstínech i barevných kombinacích, záleží jen na preferencích majitele. Vysoce praktickými užitnými vlastnostmi vyniká například tvrzený kámen TechniStone®.

  • Save

Koupelnové obklady TechniStone® se vyznačují především svojí odolností, nenasákavostí, a širokou škálou barev, kde naleznete i odstíny vhodné pro kombinaci s růžovou.

Zdroj: www.designatak.cz

Pamatujte, že se jedná o poměrně výraznou barvu. Růžovou tak doporučujeme kombinovat se sněhově bílou či světle šedou. Nevšedně působí skloubení s černo-bílou variací. Hravého dojmu lze docílit přidáním pastelově žluté či meruňkově oranžové.

  • Save

Jestli nechcete, aby koupelna vypadala jako z domečku pro barbíny, volte světlejší odstíny růžové. Ty doplňte neutrálními barvami.
Zdroj: www.cldverdun.org

Informace byly získány z těchto webových stránek: rilane.com, www.idealhome.co.uk.