„Více je někdy méně“, říká Brad Ford

„VÍCE JE NĚKDY MÉNĚ“, ŘÍKÁ BRAD FORD
Brad Ford je známý interiérový designér původem z Russellville, Arkansasu. Jeho láska k designu ho dovedla až k založení vlastní společnost Brad Ford ID. Interiéry navržené Bradem Fordem jsou v jednoduchém stylu, avšak sofistikované, elegantní a funkční.

Brad Ford je držitelem diplomu v oboru interiérového designu, stejně jako titulu v oboru podnikání a ekonomiky z Hendrix College. Učil se u takových populárních návrhářů z New Yorku, jakými jsou Thad Hayes či Johnson.

Brad byl také hned několikrát oceněn například časopisy New York Spaces Magazine či New York Magazine.

  • Save

Brad Ford je uznávaným interiérovým designérem. Jako tvář své značky si ho vybraly světoznámé firmy Samsung či Bulliet Bourbon. , Zdroj: assets.nydailynews.com

  • Save

Interiéry navržené Bredem Fordem jsou jasným důkazem toho, že v jednoduchosti je síla.
Zdroj: cdn.mooreandgiles.com

V rozhovoru pro interiordesign.net a brickandwonder.com odpověděl Brad na pár otázek, které se týkaly jeho práce designéra i osobního života.

Která osoba, místo nebo věc vás při práci inspiruje?

BF: Příroda. V poslední době jsem si zamiloval japonské umění Shinrin-yoku. Základní myšlenkou je být obklopen přírodou, stačí každý den procházka lesem. Právě tyto zdánlivě obyčejné věci zvyšují kreativitu i aktivitu při mé práci interiérového designéra.

Jak je na tom podle Vás interiérový design dnes?

BF: Žijeme v době okamžitého uspokojení, od objednávky oběda až po kus nábytku. Obětování času však často vyžaduje obětování hodnoty a kvality. Lidé si to naštěstí pomalu uvědomují a hledají něco víc. Zařizování interiéru pro ně už není jen kupování a následné vlastnění majetku, ale vytváření osobitého prostoru, ve kterém se budou cítit dobře.

Jaký nejodvážnější prvek v interiérech používáte?

BF: Budete se divit, ale asi kůži. Kůže může být samozřejmě použita v mnoha aplikacích, ale vždycky mě nadchne, když vidím kůži na podlaze. Není v interiérech často vidět a je to něco, co místnost ozvláštní.

Jaká je Vaše rada pro vytvoření ideálního interiéru?

BF: Jsem velkým zastáncem minimalismu. Při vytváření interiéru je ale potřeba dávat pozor, aby prostor nebyl ve výsledku nudný. Mým tipem pro zpestření jsou ručně vyráběné dřevěné doplňky od zručných řemeslníků. Lze v bytě mít na první pohled jednoduchý výrobek, ale způsob, jakým je vyroben, může zahrnovat krásný detail nebo jedinečnou povrchovou úpravu. Takové výrobky v sobě mají duši, která může přidat teplo i do potenciálně chladného, ​​moderního prostoru. V jednoduchosti je síla!

  • Save

Originální dřevěné obrazy? Proč ne! Bredovými tipy pro bytový design se můžete inspirovat například z jeho oficiálních stránek.

Zdroj: homeandecoration.com

Podklady k článku poskytly následující stránky: bradfordid.com, brickandwonder.com, www.interiordesign.net, www.mooreandgiles.com.