Venkovní stínidla: Žaluzie nebo rolety?

VENKOVNÍ STÍNIDLA: ŽALUZIE NEBO ROLETY?

Zařizování domu není pouze o designu, ale především o praktických a nezbytných prvcích, které by neměly v žádném domě chybět. A jedním z nich je řešení otázky, čím zakrýt pohled do okna. Žaluzie nebo rolety? Často jsou mezi sebou tyto názvy zaměňovány, přitom se jedná o zcela odlišné varianty.

  • Save

Rolety nebo žaluzie? Poradíme vám v následujícím článku.
Zdroj: www.zaluzie24.eu

Rolety mají více výhod

Abyste zabránili pronikání světla, ale i tepla dovnitř interiéru, aniž by se dostalo za sklo, můžete na okno použít venkovní rolety nebo venkovní žaluzie, čímž docílíte i úspory energie. V tomto směru si o trochu lépe vedou rolety, a to především v chladných zimních měsících. Každopádně prvotní a zřejmě pro mnoho lidí nejdůležitější vlastností těchto výrobků je omezení pohledů zvenčí. I v tomto případě je na tom lépe jednolitá roleta. Na druhou stranu díky žaluziím lze plynule regulovat osvětlení interiéru. Žaluzie a rolety také dokáží do jisté míry zabránit hluku. Rolety je vhodné zvolit i za předpokladu, pokud chcete, aby venkovní technika sloužila současně jako bezpečnostní prvek.

  • Save

Rolety i žaluzie jsou nejčastěji tvořeny z tzv. hliníkových lamel. Užitnými vlastnostmi jsou na tom ale rolety trochu lépe.
Zdroj: www.univers.cz

Mechanické ovládání vám usnadní práci i čas

Pokud už se rozhodnete pro rolety, je vhodné zvážit, jakým způsobem je budete chtít ovládat. První možností je manipulace ruční, ta ale může být fyzicky namáhavá, proto je lepší zvolit variantu elektrického ovládání. Podobné možnosti ovládání nabízí i žaluzie, rozlišujeme mechanické a motorové.

  • Save

Terasy lze navíc zakrýt tzv. markízou.
Zdroj: abcstores.ch

Venkovní stínidla ve všech barvách

Žaluzie i rolety dotvářejí celkový vzhled domu, na to je třeba pamatovat při vybírání jejich barvy, která by měla ladit k barvě omítky. Dnes jsou na trhu nabízena venkovní stínidla snad ve všech barevných provedeních, na které si jen vzpomenete. Rolety lze sehnat také v imitaci dřeva.

  • Save

Venkovní stínidla ovlivní nejen vzhled zevnějšku domu, ale i samotného interiéru. Už víte, jakému typu dáte přednost?

Zdroj: www.technistone.cz

Informace byly čerpány z těchto zdrojů: www.3mont.cz, www.almma.cz, www.selectblinds.com.