V cestě za hezčí kuchyní

BEZ OHLEDU NA TO, ZDA PLÁNUJETE KOMPLETNÍ PŘESTAVBU KUCHYNĚ, NEBO CHCETE JEN LEHCE UPRAVIT JEJÍ VZHLED, ČTĚTE DÁL.
Přinášíme několik tipů, jak i s omezeným rozpočtem vytvořit prostředí atraktivnější a za co nejnižší možnou cenu. Pokud si můžete připlatit a preferujte razantnější změnu, můžete si s interiérem pohrát o tom víc.

Obnova interiéru levně
I drobná změna se počítá

Pamatujte, že i drobná změna se počítá! Kuchyně získá modernější vzhled i tehdy, pokud jen odstraníte horní skříňky nad linkou a namísto nich připevníte vzdušné police. Jednou z nejsnazších variant, jak obnovit vzhled vaší kuchyně, je změna jeho stylu. Prozkoumejte internet, načerpejte inspiraci mezi nespočty návrhů a vyberte si ten pravý, vašemu srdci nejbližší. Co například inspirace francouzským venkovem? Kuchyni vytapetujte květinovými vzory, na okna pověste krajkové záclony, na stůl dejte čerstvé květiny.
Změna nábytku dokáže divy

Pokud je to potřeba, popřemýšlejte i nad renovací nábytku. Zajímavé kousky lze zakoupit i ve starožitnictví.

  • Save

Myslíte si, že palety se hodí maximálně jako provizorní stůl pro řemeslníky na stavbě? Omyl.

Zdroj: www.architectureartdesigns.com

Pokud chcete dodat novou tvář již nevzhledným kuchyňským skříňkám či poškozené pracovní desce, zvažte tapetu nebo nový nátěr. Takto lze opravit desku a skříňky z masivního dřeva. V jiných případech se nevyhnete výměně za nové. Pro nátěr používejte šetrné, vodou ředitelé barvy, upravit můžete také starou podlahu. Pamatujte, sněhově bílá podlaha sice vypadá krásně, ale jsou na ní vidět všechny nečistoty, proto zvažte spíše šedou či tmavě modrou.

  • Save

Chcete renovovat vzhled staré chladničky? I tu můžete natřít barvou. Získáte tak během chvilky kreativní a originální lednici.

Zdroj: www.interiorish.com

2. Chceme investovat

Vyměňte spotřebiče

Používáte zastaralou a mnohdy už nefunkční techniku, ale do té vaší kuchyně se vzhledem „prostě hodí“? Ač je samotný styl kuchyně rozhodně důležitý, nezapomínejte ani na praktičnost, která by měla být v kuchyni prioritou. Sporák, chladnička, mrazák, myčka, ale i varná konvice by měli odpovídat určitým standardům. Myslete ekonomicky a chtějte úsporné spotřebiče. Ptejte se po těch, které mají označení A++ nebo dokonce A+++, ušetří vám až polovinu nákladů.

V kuchyni nesmí chybět ani kvalitní digestoř. Stále více domácností využívá v kuchyni tzv. digestoře v odtahové verzi, které jsou rozhodně nejefektivnějším, nejbezpečnějším a nejméně hlučným řešením.
Místo stolu bar

Máte v kuchyni málo místa a u jídelního stolu jste většinou jen ve dvou? Prodlužte kuchyňskou pracovní desku i o část k sezení nebo nainstalujte k přilehlé části bar.

Samozřejmostí kuchyňského vybavení by dnes už mělo být tlumené dovírání dvířek a šuplíků, které by tak nemělo ani ve vaší kuchyni.

Kuchyňská deska

Kuchyňská deska zestárne v celé kuchyni jako první. Nekvalitní desky jsou po letech poškrábané, zažloutlé a často mají i propálená místa. Pokud máte možnost, doporučujeme alespoň u kuchyňské desky zainvestovat a dopřát si kvalitní desku, kterou nebudete muset po pěti letech měnit. Ideálním řešením jsou kuchyňské desky od společnosti Technistone, a.s., předního výrobce tvrzeného kamene. Kuchyňské desky TechniStone® jsou vysoce praktické, bez obtíží odolávají vysokým teplotám kolem 120 °C. Jsou vysoce odolné vůči vodě, poškrábání i tekutinám běžně se v domácnostech vyskytujících (víno, káva, čaj, olej, přírodní šťávy apod.). Pokud k těmto vlastnostem navíc připočteme vysokou odolnost vůči bakteriím a mechanickému poškození, získáme kompaktní materiál vhodný k využití pro další interiérové prvky domácnosti, jako jsou koupelnové desky, obklady, dlažba, schodiště apod. Z nespočtu variant provedení a barev můžete vybírat zde.

  • Save

V kuchyni se vyplatí investovat do vysoce praktické kuchyňské desky. Materiál TechniStone® podtrhne krásu celé vaší kuchyně.

Tip: V případě, že už měníte desku, instalujte i nový dřez a baterii.

Zdroj: www.technistone.cz

Poklady ke článku poskytly následující stránky: www.interiorish.com, favi.cz, www.living.cz, www.eon.cz, www.digestore-faber.cz.