Uvařte si ve farmářské kuchyni!

UVAŘTE SI VE FARMÁŘSKÉ KUCHYNI!
Milujete design a atmosféru místností, které jsou typické pro chalupy či statky? Chystáte si zařizovat kuchyň a vaše oblíbené prvky z venkova byste tam chtěli promítnout? Máte slabost pro dřevo, vintage styl vám není cizí, ale přesto chcete, aby kuchyň působila moderně? Pak popřemýšlejte o farmářském, chcete-li venkovském stylu.

  • Save

Vůně dřeva, prosvětlený prostor a stylové doplňky, které vnášejí do domu příjemnou atmosféru. Inspirujte se farmářskými kuchyněmi. Ačkoliv v sobě skrývá tento styl hodně rustikálních prvků, rozhodně nelze s rustikálním stylem zaměňovat.

Zdroj: cdn.homedit.com

Dřevo, kámen, ale i měď!

Jak už je asi z názvu „farmářský“ patrné, v tomto stylu se držte nejlépe přírodních, neutrálních barev. Ideální jsou různé odstíny hnědé, černá i bílá. Co se týče materiálu, mělo by převládat dřevo, zvláště vkusně působí například dřevo ořechové.
Nemusíte se ale bát ani ostatních materiálů, třeba kamene, v tomto případě zkuste zabrousit na stránky společnosti Technistone, a.s., která je předním výrobcem tvrzeného kamene pro prémiové kuchyňské linky v nespočtu barevných provedení. Další možnou variantou, která vás možná překvapí, je měď, i ta se v menší míře skvěle hodí do farmářské kuchyně, dodá ji lesk a šmrnc.

  • Save

Ačkoliv jsou pro tento styl typické neutrální barvy, poslední roky se prosadila na trhu také barva světle zelená, petrolejová nebo pudrově modrá.
Zdroj: fthmb.tqn.com

Nahlédněte do polic!

Dalším typickým znakem farmářské kuchyně jsou otevřené police. Pokud navíc nakoupíte nádobí a vybavení ve vintage stylu, dovedete svou kuchyň k precizní dokonalosti. Zkuste se poptat své babičky, zda nemá přebytečné starší nádobí, nebo zapátrejte v paměti, zda jste populární hrnce „cibuláky“ neschovali do sklepa. Skvěle budou vypadat také stylové skleněné nádoby či proutěné misky, do těch ze skla můžete přesypat mouku, cukr, ale i naaranžovat těstoviny. Zapomenout by se nemělo ani na záclony a podsedáky na židle se vzory květin, proužků, kostek, ale i s motivy ovoce a zeleniny. Na své si přijdou i milovníci krajky, ta vypadá obzvlášť skvěle na jídelním stole.

  • Save

Pokud nejste zastánci otevřených úložných prostor, volte alespoň ty prosklené. Na fotografii k vidění i stylové měděné hrnce.
Zdroj: cdn.homedit.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.thespruce.com, www.homedit.com .