Ukaž mi svou kuchyň a já ti povím, kdo jsi!

Kuchyň je srdce domova, místo, kde se sdružujeme, kde pracujeme i odpočíváme, kde se můžeme seberealizovat a plnit si své kuchařské sny. Podob, tvarů i velikostí kuchyňských sestav je k dispozici nespočet. Interiérový design se v této oblasti dynamicky rozvíjí a dává obrovský prostor vlastní kreativitě. Proto nad zařizováním vlastní kuchyně trávíme nejvíce času a vysoké částky investujeme i do jejího vybavení. Co o vás její výsledný vzhled vypovídá? Která z následujících sedmi variant kuchyně se té vaší nejvíce podobá? Nechte se inspirovat tipy designérů ke změnám dle vašich skutečných hodnot a zásad.

Pokud máte bílo bílou kuchyň

Bílá kuchyň, kamenná deska
  • Save

V udržování čistého domova a pořádku jste absolutním mistrem. Nikdy nejdete spát, aniž byste si vše neuložili na své místo. Vaším krédem je: „V jednoduchosti je krása“.  Žijete bez zbytečných okázalostí a za nesmysly neutrácíte. Čisté, vzdušné a sluncem zalité prostory vás naplňují klidem a pohodou. Vaše estetické cítění vyžaduje lehkost a éterickou krásu přírodních materiálů. Téměř vždy dáváte přednost přirozenému světlu děsí vás odvážné barevné povrchy.

Tipy pro vás: Měděné dekorace, exotické květiny a vintage koberce interiér krásně oživí a zútulní. Staré kovy reflektují elegancí a nabízí možnost dopřát si trochu příjemného rozmaru. V kombinaci se zelenými rostlinami vykouzlí z vašeho domova oázu klidu.

Vaše pracovní deska: Největším atributem tvrzeného kamene, kromě jeho minimálních nároků na údržbu, které milovníci pořádku ocení, je možnost dosáhnout čistě bílých odstínů kamene, které se v přírodě běžně nevyskytují. Zkuste například nejpopulárnější dekor Crystal Absolute White či další krásně bělostné odstíny TechniStone®.

 

Pokud máte kuchyň od výrobce nábytku ze severu

  • Save

 

Jste lovec nejlepších nabídek. Vynalézavost máte v krvi a nemáte strach se do věcí pustit vlastníma rukama. Vždy uvažujete inovativním a kreativním způsobem nad tím, jak přizpůsobit nábytek, aby lépe vyhovoval prostoru a osobitému stylu. Pokud je vaše kuchyň z velké části „katalogová“, určitě jste po ní sami pátrali a využili i nějaký důvtipný kuchyňský „hack“, aby se stala odrazem vašich vlastních vizí.

Co zkusit dál: Světlé dřevo, umělá kůže a nástěnka s fotografiemi. Se skandinávským stylem si zkrátka rozumíte, nadále se držte efektivního minimalistického designu nábytku a organických tvarů a textur. Seznamte se s dalšími materiály a uměleckými směry, které vašemu domovu dodají ten pravý šmrnc. Osobní doplňky jako jsou fotografie či obrazy místnost zalijí vřelou atmosférou a vykouzlí hřejivý pocit domova.

Vaše pracovní deska: Vaše živelná energie se skvěle snoubí s výrazným odrazem přírodních elementů řeky a stromu v dekorech kolekce Serenity. Silná a nezkrotná žíla linoucí se skrze celou desku dokonale rozbije každodenní stereotyp.

 

Pokud máte v kuchyni beton

Beton v kuchyni
  • Save

 

Jste stálí, spolehliví a málokdy se necháte vyvést z vašeho klidu. Můžete se na první pohled zdát až příliš tvrdí, ale vše co děláte, děláte z lásky ke svému harmonickému domovu. Máte rádi klasický styl  a průmyslové prostory. Ať už bydlíte na statku na venkově nebo v loftovém bytě, záleží vám na struktuře a celkové architektuře prostoru. Materiály a povrchy, které ostatním přicházejí jako „studené“ nebo „neosobní“, vás nerozptylují. Naopak v jejich uniformitě nacházíte dokonalý řád. Máte veliký cit pro detail, na kterém vám záleží nejvíce. Protože díky důmyslným detailům budí celek dojem naprosté dokonalosti a preciznosti.

 

Co zkusit dál: Dřevo a barvy. Vizuální jednolitost místnosti můžete snadno vylepšit barevností, přičemž spektrum barev nemusí sahat příliš daleko. Stačí si pohrát s jedinou barvou, ať už je to moderní hořčicově žlutá, světle zelená nebo starorůžová. I ta dokáže z místnosti vytvořit ohromující designovou scénu. Podobně si zamilujete přírodní dřevo, které interiéru přidá hloubku a rozměr.

Vaše pracovní deska: Trendy a výstřelky obvykle ignorujete, ale jeden si zamilujete. Tento TREND totiž neztrácí hodnotu v čase, ale naopak nabývá. Jedná se o čtyři dekory nové kolekce TechniStone®, která je inspirovaná industriálním stylem. Surové šedivé odstíny vystihují minimalistickou krásu a podstatu urbanismu v kombinaci s přírodní strukturou kamene.

 

Pokud repasujete starý nábytek

Repasovaný starý nábytek - kuchyň
  • Save

 

Jste uvědomělí v oblasti ochrany životního prostředí a pečujete o věci kolem sebe s láskou. Díky tomu se staré předměty ve vašich rukách mění na nové. Namísto zasněného hledění do budoucnosti nacházíte hodnotu tam, kde se klade důraz na minulost. Pro vás není obnova starých materiálů a využívání recyklovaného zboží do domácnosti pouhou úsporou peněz, je to forma sdělení, možnost předat světu smysluplnou zprávu. Rustikální venkovské chaty a příběhy neotřelých interiérových přeměn vás zkrátka baví. Sledujete kreativní pořady a milujete neotřelý design. Ten pocit radosti, když se unavené materiály probouzí zpět k životu, je k nezaplacení.

Co vyzkoušet dále: Mosazné stěny a ombré malby. Zajděte na bleší trh, okoukněte kovové nádoby s puncem času a inspirujte se k proměně stěny podle neokoukaného stylu ombré (o tomto unikátním způsobu malby jsme psali v článku)

Vaše pracovní deska: Kolekce ECO od Technistone je pro vás jako stvořená, její odstíny jsou jemné s typickými rysy hrubozrnných struktur tvrzeného kamene. Původem české suroviny, ze kterých se kolekce vyrábí, a 30 % recyklovaných složek jí zaručují ekologický základ, ale i ekonomické benefity v podobě nižší ceny.

 

Pokud máte vintage spotřebiče

Vintage spotřebiče v kuchyni
  • Save

 

Jste rádi mezi lidmi a bez pochyby patříte mezi společensky založené a hovorné jedince. Je ve vás ale velmi těžké číst a vyznat se ve všech vašich myšlenkách. Máte jich totiž v hlavě mnoho. I když nemusíte být ostříleným kuchařem, kuchyně je pro vás zdrojem zábavy a možnost zkoušet stále nové výtvory. Přestože váš vkus sahá přes celá desetiletí, fandíte zejména dekorům ze sedmdesátých let. Vaše srdce hoří pro styl retro; obklady i vintage doplňky.

Co zkusit dál: Hledejte inspiraci v současných trendech. Fluorescenční odstíny a výrazné struktury totiž opět rozbouřily módní vlny interiérového designu. Vzdát tak hold novodobému retro stylu je skvělý způsob, jak rozehrát všemi tóny starší prostory bez nápadu.

Vaše pracovní deska: Dekory řady Noble, připomínající svou živostí a strukturou mramor, vyladí váš interiér přesně v duchu hravého retro stylu. Užijte si luxusní vzhled mramoru s vlastnostmi tvrzeného kamene TechniStone® ve vůbec nejpočetnější kolekci 18 originálních odstínů.

 

Pokud vaší kuchyni vévodí dlaždice

Dlaždice na zdi v kuchyni s elektrickým sporákem a hrnci
  • Save

 

Jste zkoumavý myslitel. Svět vnímáte především skrze dotyk. I když se občas vyhýbáte tomu, abyste věci říkali nahlas, ve svém živlu se cítíte, když dojde na projevy, kde se můžete vyjádřit skrze tvary a textury, ať už je to odvážná šestihranná dlaždice nebo starožitně vypadající terakot. Zatímco se váš styl nejvíce blíží bohémství, přikláníte se také k eklektickému designu současnosti. Záběry z ulic Maroka či Mexico City jsou pravděpodobně nejnovějšími příspěvky, které se objevili na vašem Instagramu.

Co zkusit dál: Umělecké sklo a nástěnné malby. Pokračujte ve svém uměleckém vnímání dalšími složitými kompozicemi. Obklopte se organickými tvary a přírodními materiály. Umělecké sklo je jedním z trendů, které právě teď dobývají svět – a vypadá ve skutečnosti ještě lépe než na fotografiích. (Načerpejte inspiraci v článku o art designu, stylu, který propojil kámen a sklo v interiéru: čtěte více zde.)

Vaše pracovní deska: Výrazné prvky zjemní přírodní kolekce Essential, která vnese klid a harmonii pro povzbuzení vašeho tvůrčího ducha.

Pokud máte rádi otevřené police

Otevřené police vbílé kuchyni v kombinaci dřeva a plovoucí podlahy
  • Save

 

Jste extrémně organizovaný a velmi vizuálně založený člověk. Máte pozitivní přístup k životu a jste upřímní a čitelní jako otevřená kniha. Nikdo  se vás nemusí vyptávat na vaše názory, vždy se o ně rádi sami podělíte. Máte rádi designové veletrhy a bleší trhy. Renovace interiéru je pro vás formou relaxace. Rádi sbíráte barevné předměty a necháváte pustit uzdu své fantazii během neustálých přeměn vašeho domova. Ten je odrazem vašeho aktuálního ladění a nálady. Ve své kreativitě máte ale systém a vše má své patřičné místo.

Co zkusit dál: Dočasná tapeta a asymetrické police. Přineste domů kousky, které rozbijí prostorovou symetrii a otestují vaše stylingové dovednosti.

Vaše pracovní deska: Odvaha a chuť se lišit, to je kolekce Terazzo. Výrazný a kontrastní vzhled, který dává sílu unaveným interiérům a nese v sobě skutečnou krásu tvrzeného kamene.