Troufnete si na neon?

NIKDO SE DNES NEPOZASTAVÍ NAD POUŽITÍM ČERNÉ, BÍLÉ NEBO NAPŘÍKLAD ČERVENÉ BARVY V INTERIÉRU.
Co ale neonové barvy? Troufnete si na ně? Podle předních návrhářů interiérů neon vyhovuje menším pokojům a koupelnám. Tyto zářivé barvy lze však použít i v interiéru dětského pokoje, kuchyně, a dokonce i v obývacím pokoji. Pokud se nebojíte experimentovat, přeneste zářivý neon i do svého interiéru.

Neon v koupelně

Koupelna je pravděpodobně nejvhodnější pro použití neonových barev, můžete bez obav celou vymalovat ve zvoleném odstínu. V případě, že nemáte na takový krok dostatek odvahy, nevadí, doplňte koupelnu alespoň o předměty a dekorace v neonových barvách.

  • Save

Fantazii se meze nekladou. Kromě neonových barev můžete použít i různé textury a vzory.Zdroj: www.interiorish.com

Hravý dětský pokoj

Neonové barvy jsou jasné, hravé a dynamické, použít je lze i v dětském pokoji. Stále ovšem pamatujte, že neonových prvků by nemělo být v pokoji přehnaně moc, barvy by potom mohly nepříznivě narušovat dětskou pozornost, a navíc by pokoj vypadal nevkusně. Pokud máte doma raubíře, vymalujte jeho pokoj modrou nebo svítivě zelenou barvou, tyto barvy zklidňují mysl a tělo a navozují pocit svěžesti a harmonie. Energii naopak dodá červená či výrazná fialová, ovšem s těmito barvami zacházejte obzvlášť opatrně.

  • Save

Neonové barvy jsou pestré a hravé, do dětského pokoje jsou skvělou volbou.
Zdroj: www.interiorish.com

Neon v ložnici

Přestože existuje nepsané pravidlo o vyhýbaní se neonu v interiéru ložnice, existují výjimky. Jednoduše zařiďte hlavní část interiéru v tlumených barvách, jako je bílá, béžová nebo šedá barva a neon používejte jen pro detaily. Tímto způsobem zůstane vaše ložnice stále ideálním místem pro odpočinek, a přesto získá energickou atmosféru.

  • Save

Do ložnice je vhodnou barvou fialová či červená.
Zdroj: www.interiorish.com

Neon v kuchyni
I když je základním rysem každé kuchyně funkčnost a mnohdy i jednoduchý design, několik náznaků neonových barev neublíží ani této místnosti.

  • Save

Ani v kuchyni se nevyhýbejte neonovým barvám, ideálně použijte prvky oranžové či žluté, které podporují chuť k jídlu.

Zdroj: www.interiorish.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.chytre-bydleni.cz, www.interiorish.com, www.onlio.com, www.zena.cz.