Trendy v architektuře roku 2020

Společnost se v současnosti obecně velmi angažuje ve zlepšování našeho životního prostředí a trendy v architektuře přesně odpovídají její touze pracovat s udržitelnými materiály. Architektura a design je více než trend – je společenským projevem naší doby.

 

Architektonické trendy mají v dnešní době silné sociální dopady na společnost. Přenáší do prostor domů a kanceláři jasnou vizi tvůrců  následující aktuální principy industrialismu a minimalismu. Ty se však stále více propojují s technickými nároky na funkci inteligentních domů, kde hraje klíčovou roli automatizace a udržitelnost.

 

  • Save

Ambiente Light

 

Z pohledu řešení obytných prostor je nejvyšší pozornost věnována kuchyním a koupelnám, stejně tak otevřeným prostorům, které komunikují s venkovním prostředím. K modernímu bydlení totiž neodmyslitelně patří velké terasy, balkony, a dokonce i sdílená zázemí domů či bytů.

 

  • Save

Residente Dark

 

Tradiční využití kuchyně pouze pro přípravu jídla je minulostí. Kuchyně se stala místem setkávání, ať už s ostatními členy rodiny nebo přáteli. Nově nabytý význam tohoto prostoru je znát na jeho velikosti a častém propojení obývací a jídelní části. Tvoří tak vlastně jádro domu. Novodobá koupelna se stává symbolem pro relaxaci a očistu těla, fyzickou i duševní. Přírodní materiály a doplňky spojující naše tělo s přírodou pomáhají uvolňovat napětí a odstranit každodenní stres rušného života.

 

  • Save

Noble Concrete Grey Matt

 

  • Save

Gobi Urban Matt

 

 „Více světla a méně hluku v životním prostředí je minimalistická podstata života.“

 

Přírodní materiály prohlubují vizuální vnímání místnosti a dokážou propojit naši psychiku s okolní přírodou. Barvy jsou základ; Rezidence Dark a Ambiente Light od Technistone jsou dekory, které díky svým 3D povrchům vytvářejí dojem rozmanité struktury, inspirují se v přírodním prostředí a materiálech jako je dřevo nebo cement. Urbanistické a industriální prostory jsou definovány asymetrickými tvary, tvrzený kámen v odstínu Gobi Urban nebo Noble Concrete Grey je rozhodně trendem do roku 2020, který vizuálně ladí k populární městské architektuře. Svým jednotícím vzhledem vtisknou charakteristickou identitu každému prostoru.

 

TREND je odrazem naší společností, životního prostředí a udržitelnosti stylu života. Odráží se v naší životní filozofii a v zásadě reflektuje společenskou touhu prosadit se vůči světu.

 

Autor: Marco Maio, Arch.

 

  • Save

 

Marco je portugalský architekt žijící v České republice. Jeho hlavní současné aktivity se dělí na odbornou praxi v jeho ateliéru v Praze, výuku předmětu Architektonický design na ČVUT, vlastní tvorbu návrhů, vydávání publikací a zahraniční obchodní spolupráce, zejména v EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika).