Thom Filicia: „Domov by měl odrážet Vaši osobnost.“

THOM FILICIA (NAR. 17.5.1969) JE AMERICKÝ INTERIÉROVÝ DESIGNÉR.
Proslavila ho především účast v americkém televizním programu Queer Eye for the Straight Guy.

  • Save

Za účinkování v seriálu získal Thom v roce 2004 ocenění Emmy. Zdroj: www.biscaynebeachresidences.com

Filicia vystudoval na Syrakusově univerzitě Výtvarné umění se zaměřením na interiérový design. V roce 1998 si splnil svůj sen a založil pod svým jménem designovou společnost Thom Filicia, Inc. Společnost Filicia uspořádala několik výstav pro designovou síť, včetně Dress My Nest a Tacky House. Portfolio společnosti Filicia zahrnuje také různé projekty, jako je VIP Suite pro americký pavilon na světovém veletrhu v Japonském Aichi, ekologicky šetrný byt pro Riverhouse, první ekologickou věž Manhattan (certifikovaná podle LEED), která získala zásluhu Ocenění časopisem Interior Design za “Nejlepší interiér interiéru v ekologickém prostředí” a projektování dekorace s americkými vánočními představeními pro Radio City Music Hall.

Pokud jde o design, Thom věří, že je to všechno o “uvolněné sofistikovanosti a jednochém stylu”. Jaké jsou Thomovy dekorativní tipy? Pár jich prozradil v rozhovoru pro Deringhall.com, inspirujte se.

Redakce: Jak podle Vás vypadá dobře zařízená místnost?

Thom: Mým cílem je vždy vytvořit prostředí, které je pro klienta cenově dostupné a přitom krásné. Pokoje by měly být zařizovány tak, aby odrážely vaši osobnost. Já osobně miluju kombinaci klasické jednoduchosti s moderním vkusem, například skvěle vypadají klasické odstíny v kontrastu s výraznými barvami.

Můj tip: Odkloňte se na chvíli se od neutrální bílé a použijte barvy. Barva není určena pouze na stěny, barevně výrazné mohou být i designové doplňky, ozdoby, látky, a dokonce i stropy.

  • Save

Obývací pokoj v Thomově letním příbytku v New Yorku. Všimněte si kombinace různých textur a vzorů. Zdroj: cdn.deringhall.com

Redakce: Pracoval jste s řadou osobností, od Tiny Feyové až po Jennifer Lopez. Měli tyto osobnosti nějaký požadavek, ve kterém se shodovali?

Odpověď: Vlastně ano, celebrity, s nimiž jsem pracoval, chtěli, aby jejich domov reflektoval vždy jejich osobnost. Přáli si, aby byl jejich domov místem, který bude odrážet pravdivý příběh o tom, kdo skutečně jsou a kam směřují.

  • Save

Thom už spolupracoval s mnoha celebritami, navrhnul dům i pro Jennifer Lopez. Zdroj: media1.popsugar-assets.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.thomfilicia.com, en.wikipedia.org, deringhall.com.