Švédský interiér s minimem barev

ŠVÉDSKÝ INTERIÉR S MINIMEM BAREV
Nic není jen černé a bílé. Ve Švédsku to je ale všechno jinak. Mají buď bílý den, nebo černou noc namísto dne. Dalo by se říct, že nic není mezi tím. Chyba lávky! Styl skandinávského bydlení je velmi oblíbený pro svou fotogenickou útulnost a krásu. Pokud za oknem vládne půl roku převážně tma, potřebujete mít doma prostě světlo. A není nic světlejšího, než bílá nebo světlé, přírodní odstíny krajiny kolem.

  • Save

Zdroj: e-architect.co.uk/sweeden

Propracovanost švédského interiérového stylu se vyvíjí dlouhá desetiletí. Přirozeně navazuje na ještě mnohem starší tradici používáním dřeva a v současné době míchá koktejl z prvků starožitných, prakticky jednoduchých i futuristicky rozbujelých. Další prvek, který se hodí ke dřevu a útulnému interiéru, je překvapivě kámen. I proto Vám představíme možnosti, kde můžete využít materiál TechniStone® k Vašemu potěšení i užitku. V dnešní době se hodí na komody, noční stolky, stolky do obýváku nebo jídelny, kamkoliv. I když to může působit nahodile a trochu chaoticky, je ve švédském stylu bydlení vše podmíněno jednomu základnímu pravidlu – vše musí být pohodlné, praktické a hlavně útulné. A k tomu nepotřebujete ani barevné interiéry. Stačí si pohrát a stínovat s pár neutrálními barvami 🙂

  • Save

Zdroj: Technistone / odstín Noble Supereme White

  • Save

Zdroj: Technistone / odstín Noble Supereme White

Švédský styl interiéru lze vytvořit právě tak v moderním městském loftu jako v rodinném domku. Ten první bude více inklinovat ke strohým liniím, ten druhý možná doplníte nějakým dřevěným stolkem ozdobeným zubem času a podtrhnete tak pocit intimity a tradice udržované ve vašem domově. Ten je totiž i ve zdánlivě chladné kombinaci bílá – černá velice důležitý a dá se vytvořit jedině tak, že do ní vnesete drobnými detaily svou osobnost nebo přihodíte pár přírodních detailů, třeba na začátku zmíněného dřeva.

  • Save

Zdroj: Best Home Designs

  • Save

Zdroj: Dream-land.ru