Škola výstřednosti pro začátečníky

Výstřednost neznamená úlet vzklíčený z neúprosné nudy. Je to dar, umění stvořit něco extra. To, na co jiní už nemají chuť ani fantazii. Nevšední nápady začínají tam, kde končí cesta běžného a normálního. Je to cesta, kterou si musíte vyšlapat sami a je přesně taková, jakou si jí uděláte. Žádná druhá neexistuje…

Každý by měl v sobě najít tu odvahu jednou vybočit z řady, z rutiny toho, co je pro něj typické a zažít „rebelské mrazení“. Nemusíte hned skákat bungee jumping, ani si kupovat křiklavá saka s vycpávkami. Dopřát si trochu té extravagance můžete i u vás v domácnosti, ať už pro svou skrytou potěchu anebo všem na obdiv!

 

Zlato, šperky a drahé kamení

Dovolte své domácnosti se trochu blýsknout. Není nutné osazovat záchodové prkénko diamanty po vzoru Jennifer Lopez. Lesk a slávu mohou zažít i vaše panty, úchyty, vodní baterie či dřez. Líbivý měděný a mosazný design je šik, nemá ho každý a přírodní dřevěné či kamenné materiály k němu vytvoří vkusný kontrast.

 

  • Save

Soukromý byt (TechniStone®, Taurus Terazzo Black)

 

  • Save

Showroom Euro Concept (Noble Athos Brown)

 

Jako od Picassa

Picasso byl za svého života vnímán spíše jako podprůměrný malíř a podivín. Dnes se na jeho obrazy stojí fronty. Umění a design jsou jako dobré víno, zrají časem. Obraz či doplněk, který se vám zdá příliš výrazný, se po čase může stát vaším oblíbencem č. 1. Málokdo si napoprvé zamiluje příliš veliké či barevné obrazy, ze kterých až bolí oči, protože se na ně nemůžete přestat dívat. Ale vašemu domovu vdechnou nezaměnitelný ráz. Odvaha jejich autora prostoupí interiérem a náboj jinakosti z vás udělá nejdříve nepochopeného, ale časem obdivovaného sběratele artového umění.

 

  • Save

Soukromý byt (TechniStone®, Noble Imperial Grey)

 

  • Save

Soukromý byt (TechniStone®, Crystal Calacatta Silva)

 

A ta zelená je šílená

Natřete to všem barevným „haterům“ a odpůrcům barevnosti. Stará židle, stůl či gauč mohou obnovit zašlou slávu s pomocí štětce a barvy či novým látkovým přehozem. Nemusí být zrovna parné léto, aby se barvy do bytu hodily, i uprostřed zimy může být váš pokoj rozkvetlou džunglí barev a radosti. Repasováním starých kousků se zabývá například ateliér Design Friendly. Ušáky, které už málem skončily u popelnice jako bezcenné kusy, si designérky vzaly do parády tak, že byste je nepoznali.

 

  • Save

Žádná seriovka. Různorodost přináší radost. (Design Friendly Cup & Hub)

 

  • Save

Soukromý byt (TechniStone®, Gobi Black)

 

Extravagance není móda ani manýr

Tak to tvrdil známý pořad (pamětníci televizních let 90. jej jistě poznají J ). Je to druh sebevyjádření. Výstřední kousky jistě nejsou pro každého, ale kdo jednou zkusil bydlet v atypickém domě či bytě, řekne vám, že se pro něj rychle stal normou a nechce jinak. Důležité však je, aby vám extravagantní prvky nepřinášely komplikace pro svou nepraktičnost, ale naopak vám zvedly náladu. Jejich hlavním účelem není se předvést, ale přinášet radost.