Sklo v interiéru – neotřelý luxus a elegance

Skleněné prvky umí pozvednout estetiku celého domu či bytu. Navíc dokážou rozdělit jednotlivé místnosti na funkční celky. Není divu, že je architekti přímo zbožňují. Kde všude se tedy může sklo v interiéru objevit?

 

  • Save

Sklo je dnes hojně využíváno v kancelářích, hotelech, komerčních prostorech, ale především v interiérovém designu soukromých realizací.

Zdroj: designbuildideas.eu

 

V zajetí zrcadel

Zrcadla umí čarovat. Jejich použitím se dá výborně dosáhnout optického zvětšení a prosvětlení prostoru. Jaké typy jsou k dispozici a jak vybrat to pravé se dočtete v našem minulém článku. Jedná se navíc o nadčasový trend, který nikdy nevyjde z módy.

 

  • Save

Zrcadlo nezvyklých tvarů se může stát středobodem celého interiéru.
Zdroj: popsugar.com

 

Kuchyňská deska s kousky skla

Pokud se rádi držíte trendů, zkuste popřemýšlet o podlaze se skleněnými prvky. Vybírat můžete například u společnosti Technistone, a.s., která pro svou kolekci Starlight používá drcená skleněná zrcadla jako jednu z hlavních vstupních surovin. Ve stejném provedení může být i kuchyňská deska, která se pyšní, stejně jako podlaha, vysokou odolností vůči mechanickému a chemickému poškození.

 

  • Save

Pracovní desky TechniStone® vznikají zpracováním vybraných přírodních surovin nejmodernějšími technologiemi míchání a lisování.
Zdroj: technistone.com

 

Nábytek ze skla

Jestliže máte doma pracovnu a potrpíte si na luxus, skleněný nábytek je ideální volbou! Skleněný pracovní stůl, police nebo prosklená knihovna pozvedne každou místnost na vyšší level. Tento nábytek je vhodné doplnit drobnými doplňky – ať už originální skleněnou karafou či zrcadlovými nástěnnými hodinami.

Využití najde i v koupelně

V koupelně se dá sklo využít hned několika způsoby – od dlažby až po zrcadla. V poslední době nabývají na oblíbenosti skleněné sprchové zástěny, které se přimontují na vanu. Jedná se o skvělou alternativu mezi vanou a sprchovým koutem. Hitem jsou také celoskleněné sprchové kouty.

 

  • Save

Koupelnový prosklená zástěna nic neskryje.
Zdroj: sebringdesignbuild.com

 

Ideální možnost pro odlišení prostor

Neposlední možností, kde je možné aplikovat sklo, jsou interiérové dveře a skleněné stěny. Cena takových dveří je srovnatelná s kvalitní dřevěnou alternativou.

 

  • Save

Celoskleněných dveří se nemusíte bát, ani pokud máte malé děti, dveře jsou dnes vyráběny z kaleného tvrzeného skla.
Zdroj: blackbearonwater.com

Zdroje: designbuildideas.eu/, www.technistone.com.