Šatna jako samostatná místnost

PŘED PÁR DESETILETÍMI BY NĚKOHO JEN STĚŽÍ NAPADLO VYTVOŘIT Z VOLNÉ MÍSTNOSTI SAMOSTATNOU ŠATNU.
Tehdy zcela postačila velká šatní skříň nebo se veškeré oblečení včetně bot naskládalo do různých malých komůrek. Dnes je tomu jinak. Místo skříní se pro ošacení využívá samostatná místnost, která je více prostorná i přehlednější.

  • Save

Máte volnou místnost v domě a nevíte, jak ji využít? Zvolte šatnu. Zdroj: www.interiorish.com

Šatny v domě či bytě jsou nejen zajímavým designovým prvkem, ale především přináší velkou komfortnost, navíc z hlediska přehlednosti obsahu mají šatny jednoznačně náskok před šatními skříněmi. Šatna může obsahovat oděvy a boty, své místo najdou i kufry, kabelky, deštníky, lůžkoviny či žehlicí prkno s žehličkou. Zapomenout nelze ani na zrcadlo. Pokud máte k dispozici prostornější místnost, můžete do šatny přidat i stolek s křeslem.

  • Save

Osvětlení svíčkami zaujme na první pohled, zdroj:ThisIsTheFirst.com

Posviťte si na něj

Kámen nejvíce vynikne, když je dostatečně osvětlen. Proto se ho snažte umístit tak, aby mohl využívat slunečních paprsků co možná nejvíce. Luxusní efekt třpytivého interiéru navodí tvrzený kámen Technistone z kolekce Starlight, který obsahuje zrcadlové a skleněné střípky, které způsobují výrazné odlesky. Pokud je kámen v interiéru umístěn tak, že na něj přímé denní světlo nedopadá, lez využít prvky umělého osvětlení. Podhledové podsvícení nebo bodová světla umístěná například na kamenné zdi celý prvek pozvednou. Kamennou zeď lze prosvětlit také pomocí svíček. Při obkládání stěn lze uměle vytvořit niky pro vložení svíčky nebo naopak nechat část kamene vyčnívat ven a na tu pak svíčky umístit. Po zapálení navodí romantickou atmosféru venkovského domu.

  • Save

Pokud máte velkou rodinu, zkuste popřemýšlet o oddělených šatnách. Dopřejete tak každému jistou intimitu a komfort. Zdroj: www.interiorish.com

Jak na ideální šatnu?
Záleží čistě na vašich preferencích a finančních možnostech, zda sáhnete po jednoduché policové sestavě s tyčemi, či zainvestujete do dřeva a složitějších výklopných mechanismů. Každopádně myslete na to, aby byly úložné systémy po obou stranách šatny, tím docílíte efektivního využití celého prostoru.

Šatna musí být na první pohled přehledná a její rozmístění logické. Do nejvyšších polic dejte předměty, které používáte málo, níže naopak umístěte oblečení, které nosíte často a také doplňky, bez kterých se neobejdete. Ideální volbou pro podlahu šatny je dlažba. Snadno se udržuje a na výběr je mnoho dekorů. Doplnit ji můžete koberečkem pro ještě větší pohodlí během času stráveného nad volbou správného oblečení a obuvi. Určitě nešlápnete vedle při výběru dlažby z tvrzeného kamene od společnosti Technistone, přesvědčte se zde: http://bit.ly/Podlahy. Alternativou může být i podlaha plovoucí. Při dostatečném osvětlení se šatna může stát ideálním místem pro chvíle v soukromí. To ocení zejména ženy, které mají tendenci strávit hodiny zkoušením nového oblečení. Ale pozor, ač je přirozené světlo velkým přínosem pro většinu prostor, zde je ve větší míře nepraktické: oděvy se totiž následně v šatně „ztratí“. Nejlepší je tedy případné okno zakrýt lehkými závěsy nebo nainstalovat žaluzie či rolety.

  • Save

Zpravidla se interiér šatny provádí ve stejném stylu jako zbytek domu. Záleží ale hlavně na preferencích majitelů a finančních možnostech. Jak bude vypadat ta vaše?

Zdroj: www.interiorish.com

Podklady ke článku poskytly následující webové stránky: www.interiorish.com, podlahy.bydleniprokazdeho.cz, bydleni.idnes.cz.