Rostoucí nábytek by neměl chybět v žádném dětském pokoji!

Zařizujete-li pokoj pro vaše dítě, rozhodně byste měli zvážit koupi rostoucího nábytku. Jedná se o chytrou investici, kterou ocení v průběhu růstu dítěte nejeden rodič.

Postele, židličky i stoly!

A jaký nábytek můžeme sehnat v nastavitelné velikosti? V podstatě všechny druhy. Od stolů, přes židličky až po postel. Rostoucí stoly lze dnes koupit v nespočtu provedení, a navíc prospějí i pro zdraví dítěte. Díky správné výšce stolu bude dítě sedět tak, aby netrpěla záda, ani krční páteř. Dnes již není na těchto postelích nastavitelná pouze velikost, ale i sklon vybrané části pracovní desky včetně pojistky, aby si dítko neskříplo prsty. Cena za set židle a stolu se velmi liší, v průměru jde celkem o investici cca 10-15 000 Kč. Takový stůl je pak vhodné doplnit rostoucí židlí. Samotné nastavování je pak už snadné, většinou k němu postačí montážní set se dvěma klíči, záleží na výrobci nábytku.

 

  • Save

Rostoucí židli a stůl se vyplatí koupit před nástupem vašeho syna či dcery do 1. třídy. Takový nábytek tak může s dítětem růst až do střední školy.

Zdroj: pinterest.com

 

Co se týče postele, i ta lze sehnat nastavitelná. Tato postel je pak určená především pro děti od 3 let a opět jim může vydržet až do dospělosti. Řada postelí má i zábrany, které můžete za několik let odmontovat.

 

  • Save

Základní postel tohoto typu vyjde zhruba na 6 000 Kč.

Zdroj: ikea.com

 

  • Save

Specializovaný nábytek lze sehnat i pro nejmenší od 6 měsíců věku. Mezi nejpopulárnější patří rozhodně nastavitelné jídelní židličky, které s dítětem budou růst až po dobu 3 let.
Zdroj: casepractise.ro

Zdroje informací: www.dezeen.com.