Quartz: Nový fenomén, který šetří přírodu

QUARTZ: NOVÝ FENOMÉN, KTERÝ ŠETŘÍ PŘÍRODU

  • Save

Zdroj: Technistone, odstín Noble Perlato Luna

QUARTZ. TECHNISTONE.

Quartz neboli tvrzený, technologický kámen vznikl hlavně díky zájmu mnoha chytrých lidí, kteří ke konci minulém století hledali cestu jak vyřešit nedostatek jednotné konzistence přírodního kamene i kvalitní a přiměřenou dodávku kamenných povrchů ke spotřebitelům tak, aby se primárně a zbytečně neničila příroda. Přírodní kámen se těžil v lomech nešetrným způsobem, čistá krása přírody rychle mizela při každém odstřelu lomu nebo pod koly těžkých nákladních aut, které projezdily tisíce litrů nafty. Za touto zkázou zůstávala jen šedá barva, prach a zpustošená krajina. V té době poptávka po trvanlivých deskách s všestrannou úpravou a navíc s nízkou údržbu začala být enormní. Hlavně kvůli spojení špičkových technologií a přírodních věd učinil tvrzený kámen dokonalý přírodní obraz, který ale vytvořil člověk. Dnes nikdo nemá šanci na první pohled poznat, zda jde o přírodní nebo tvrzený, technologický kámen. Zcela jistě poznáte, o jaký kámen jde až časem. Používáním. Výhody a vlastnosti tvrzeného kamene jsou nepřekonatelné. Příroda ve spojení ekonomické i ekologické udržitelnosti. Technologie, která jde ruku v ruce s přírodou. I o tom je /R/evoluce v bydlení, ke které v České republice přispěla i společnost Technistone.

  • Save

Zdroj: Technistone, odstíny: Noble Linea (novinka 2018), Crystal Belgium (novinka 2018), Gobi Crema (novinka 2018), Taurus Terazzo Grey (novinka 2018)

Era tvrzeného kamene. Era technologie pro zelenou přírodu.

Cílem ekologického zaměření v provozním závodě Technistone je zlepšení pracovních podmínek a prostředí, a zároveň plnění legislativních podmínek na ochranu ovzduší a ekologie. I proto společnost ročně investuje do ekologie a recyklace materiálů v hlavním závodě v Hradci Králové miliony korun. Produkty TechniStone splňují striktní evropské i americké normy, jsou deklarovány několika „zelenými certifikáty“, více než třetina portfolia produktů využívá recyklované suroviny. Podíl recyklovaných složek v rozmezí 20 -70% je především v podobě recyklovaného skla a zrcadlových střepů. Technistone maximálně využívá suroviny z lokálních zdrojů pro snížení negativních dopadů na přírodu způsobených dopravou. 100% látek určených k separaci je v Technistone recyklováno s nulovým odpadem. Následně je recyklováno 70% rozpouštědel a 50% olejů. Zbytky jsou pečlivě vytříděny, sledovány, zařazeny a předány k likvidaci speciálním firmám. Společnost budováním vlastních distribučních skladů napomáhá snížit i tolik diskutovatelnou kamionovou a lodní dopravu. Technistone si plně uvědomuje, že celkově roste počet lidí, pro které je důležité, aby se jejich zaměstnavatel nebo dodavatel choval odpovědně. Odpovědné chování proto přijímá za své a snaží se i motivovat. Více o certifikaci tady: https://www.technistone.com/cz/certifikace-materialu-technistone

Quartz patří na podlahy, stěny i nábytek

A začneme u stěn a podlahy. Doporučujeme zvolit jen jednu část, kterou pokryjete quartzem, a na zbytek použijte jiný materiál. Dodáte tím místnosti klasický, ale přesto moderní nádech. Pokud byste quartz aplikovali na celý prostor, působil by až příliš chladně. Hodí se do kuchyně, koupelny, obýváku i předsíně.

  • Save

Zdroj: Technistone, odstíny Noble Linea, Crystal Belgium, Taurus Terazzo Grey

  • Save

Zdroj: Technistone, odstín Calacatta Silva

  • Save

Zdroj: Technistone, odstín Calacatta Silva

Zdá se vám nábytek s quartzem moc? Nám rozhodně ne! Quartz je vynikající materiál, masivní, silný a odolný vůči velkému opotřebení, takže vám dlouho vydrží v dobrém stavu. Co takový quartzový konferenční stolek do obýváku? Nebo stůl v kuchyni sladěný s pracovní deskou? Je to chic, co myslíte? A navíc budete mít dobrý pocit z toho, že ač máte přírodní materiál, příroda neutrpěla tak velké rány. Pokud máte čas a chuť prohlédnout si neuvěřitelné množství dostupných odstínů vyházíme vám tímto vstříc tady: https://www.technistone.com/cz/color

  • Save

Zdroj: Technistone, odstín Calacatta Amnis

Doplňky jsou grunt!

Lampy, svíčky, tácky, nádobí, sošky a různé další umělecké dekorace umí krásně povzbudit náladu interiéru. Stačí jeden až dva kousky. Ačkoliv materiál působí chladně a robustně, tyhle malé detaily naopak dodají jemný a romantický dotek.