Pusťte jaro do interiéru!

PUSŤTE JARO DO INTERIÉRU!
Cítíte tu vůni ve vzduchu? Vnímáte probouzející se přírodu všude kolem? Přivítejte po chladných zimních měsících první jarní paprsky i ve vašem interiéru. Někdo dává přednost květinové výzdobě, jiný sází na detaily a drobnosti s velikonoční tématikou. Ať už je váš vkus jakýkoliv, pusťte jaro do vaší domácnosti v jakékoliv podobě!

Začněte u vchodových dveří

Jak symboličtěji přivítat jaro než nazdobenými vchodovými dveřmi, popřípadě celého vstupního prostoru a terasy? Zdobení těchto prostor zdaleka nekončí u velikonočního věnce zavěšeného na dveřích. Dejte před vchod proutěné koše plné velikonočních dekorací, prvky z pytloviny, květiny nebo svěží jarní stromek. Nápadům se meze nekladou. Nejen, že to bude vypadat báječně, ale navíc tyto dekorace přispějí k pohodovému jarnímu duchu ve vašem okolí.

  • Save

Co takhle začít vítat jaro přímo u vchodových dveří?
Zdroj: biofires.com

Interiér plný květin

Voňavé květiny nemusí zářit pouze před vchodovými dveřmi, ale především v interiéru. I když je venku stále ještě zima, v obývacím pokoji či kuchyni se už můžete nechat unášet vůní hyacintů, tulipánů i omamných narcisů. A rozhodně není třeba připomínat, že tyto cibuloviny lze koupit za pár desítek korun.

  • Save

Čerstvé květiny jsou snad tou nejveselejší a nejomamnější jarní dekorací.
Zdroj: www.living.cz

Základem jsou pestré barvy

Každá sezóna je spojena s jinou barevnou paletou, a ani jaro není výjimkou. Patří k němu barvy pestré, svěží a pozitivní. Pokud nemáte čas nově vymalovat stěny, pak můžete zpestřit váš bytový textil. Věci jako polštáře, dečky, záclony či ubrusy mohou mít pastelové barvy – zelenou, růžovou, žlutou, ale i fialovou a světle šedou. Trikem je spojit pozitivní veselé odstíny s tlumenějšími tóny, tato kombinace je využitelná v interiérech celoročně.

  • Save

V doplňcích je síla J Zdroj: livinator.com

Kraslice, kam se podíváš

Těžko bychom hledali typičtější znak Velikonoc, než jsou vejce, přesněji řečeno kraslice. Vyzdobit jimi můžete prakticky celý dům či byt, a to od jídelního stolu přes velikonoční věnec až po dekorativní velikonoční koše a ošatky. Vejce můžete zdobit různými technikami doma s dětmi či je nakoupit přímo v internetových obchodech. Dětem určitě uděláte radost i čokoládovou variantou!

  • Save

Velikonoční zákoutí může být kombinací nejrůznějších materiálů. Zdroj: www.ofdesign.net

  • Save

I krbová římsa je perfektním prostorem pro výzdobu.
Zdroj: biofires.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: livinator.com, www.living.cz, biofires.com, www.ofdesign.net.