Působivé kuchyně ve tvaru L

KUCHYŇSKÝ KOUT VE TVARU PÍSMENE L JE JEDNÍM Z NEJOBLÍBENĚJŠÍCH A NEJKLASIČTĚJŠÍCH ROZVRŽENÍ.
– a to z rozumného důvodu. Jedná se totiž o velmi flexibilní rozvržení, které lze přizpůsobit mnoha velikostem i stylům kuchyně a funguje ve většině domácností.

  • Save

Rozložení kuchyně do tvaru L je chytrou volbou i pro menší kuchyně. V této retro kuchyni se docílilo kratší vzdálenosti mezi dřezem, sporákem a lednicí, což umožňuje efektivnější využití prostoru.
Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

Kuchyň ve tvaru L tvoří dvě “ramena”. První rameno bývá zpravidla delší než druhé, protože ho většinou tvoří pracovní plocha – kuchyňská deska. Druhé – kratší rameno může sestávat z jednoho nebo dvou spotřebičů – například vestavěné trouby a chladničky.

Kuchyně ve tvaru L využívá každého centimetru v místnosti

Na rozdíl od jiných typů kuchyní šetří právě toto rozložení spoustu cenného prostoru, jelikož kopíruje přirozený tvar místnosti díky tzv. pracovnímu trojúhelníku (pohybem mezi varnou deskou, dřezem a lednicí). Proto není divu, že rohové kuchyně milují díky své praktičnosti i kuchaři. Kuchyně ve tvaru L působí vzdušně a nabízí další prostor k využití.

Doplňte rohovou kuchyni o ostrůvek

Větší kuchyně ve tvaru L lze doplnit i kuchyňským barem. Pokud se rozhodnete pro kuchyňský ostrůvek, vyjasněte si předem jeho budoucí funkci. Může být pouze servírovacím pultem nebo i další pracovní plochou, v tom případě zvažte zabudování menšího dřezu.

  • Save

Pokud je kuchyně ve tvaru písmene L dostatečně velká, lze ji obohatit o praktický kuchyňský ostrůvek. Využijete ho při stolování i přípravě jídla.

Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

Kuchyně ve tvaru písmene L jsou často dostatečně otevřené, aby umožnily i umístění jídelního stolu. Tato moderní kuchyně využívá všechna dostupná řešení. Má kuchyňský ostrůvek s pracovní plochou pro větší pohodlí při přípravě jídla i rodinný stůl pro snadné servírování. Kapacitu navíc navyšuje přidané sezení u ostrůvku.
Zdroj: hgtvhome.sndimg.com

  • Save

Nebojte se experimentování s designem

Právě vzdušnost prostoru rohových kuchyní umožňuje využití barev i textur. Obecně skvěle vynikne mozaika či kombinace tmavé podlahy a bílých spotřebičů a nábytku.

  • Save

Nebojte se v kuchyni aplikovat vzory ani mozaiky.
Zdroj: ksassets.timeincuk.net