Prohoupejte se do dobré nálady!

PROHOUPEJTE SE DO DOBRÉ NÁLADY!
Přemýšlíte občas nad tím, jak byste rádi na chvíli utekli ze svého uspěchaného života dospěláka? Inspirujte se naším nevšedním tipem! Co si dát do interiéru houpačku? Houpačka nemusí být pouze na zahradě a určená jen pro děti, o opaku vás přesvědčíme v tomto článku.

Proč si ji domů pořídit?

Nejenže taková houpačka váš domov ozvláštní a dodá mu na hravosti, ale má i praktické využití. Ráno si na ní můžete vychutnat svou ranní kávu, anebo ji využít jako čtecí koutek a útočiště pro večerní lenošení. Nepochybně další výhodou houpaček je, že se dají umístit opravdu kamkoliv, tradičně do dětského pokoje, ale i do ložnice, obývacího pokoje či klidně do středu kuchyně! Velmi je pak oceníte v pracovně či studovně, je totiž vědecky dokázáno, že houpání působí velmi příznivě na lidskou psychiku a navíc zvyšuje inteligenci! Přináší i nespočet pozitivních dopadů na naše zdraví – pomáhá uvolnit svalovou ztuhlost, zlepšuje krevní oběh a napomáhá správné funkci metabolických procesů v těle.

Výběr je pouze na vás!

Existují dva hlavní typy houpaček, ty první jsou dodávány přímo se stojanem, jsou tedy přenosné a můžete si je libovolně přesouvat dle pohybu slunečních paprsků. Tento typ tak oceníte především v místnostech s francouzskými okny. Druhým typem jsou houpačky zavěšené přímo ze stropu – těm se budeme věnovat především.

  • Save

Mezi houpačky se stojanem patří letošní hit ve tvaru vajíčka. Jeden den ji můžete mít v obýváku, druhý den klidně v kuchyni. I tento typ houpačky lze na trhu sehnat se závěsnou konstrukcí.
Zdroj: sc02.alicdn.com

  • Save

Mezi nejčastější varianty závěsných houpaček patří ty zavěšené na laně, v interiérech jsou ukotveny v nosných konstrukcích.

Zdroj: i.pinimg.com

  • Save

Další nenákladnou variantou jsou houpačky vyrobené z pneumatiky, které ovšem na první pohled nepůsobí tak elegantně jako ty dřevěné. Vzhledu můžete pomoct přetřením pneumatiky na bílo nebo jinou barvou ladící s interiérem.
Zdroj: previews.123rf.com

  • Save

Dětské houpačky mají tvar lopaty s otvory pro nohy nebo jsou vybaveny bezpečnostním pásem. U houpaček pro ty nejmenší je jejich bezpečné provedení velmi důležité.
Zdroj: i.pinimg.com

  • Save

Dalším typem jsou houpačky ve tvaru sedačky s opěrkami na ruce, které běžně pojmou až tři osoby. Nemusíte je využít pouze na verandě, ale i v interiéru. Závěsná sedadla i postele jsou navíc doporučeny pro proudění pozitivní energie v místnosti, jelikož podlaha zůstává volná.
Zdroj: foter.com

  • Save

V podobném duchu se nese i trendzavěšených postelí. Závěsná lůžka ze stropu maximalizují malé prostory, hodí se pro páry do ložnice ale i do dětského pokoje pro teenagery, kdy jsou lůžka zavěšená nad sebou. Vytvoříte tak šik variantu klasických patrových postelí.

Zdroj: www.stevenwardhair.com

  • Save

K čemu zahradu, když můžete mít houpací síť přímo doma?
Zdroj: homemakersmediagroup.co.za

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.atominteriors.com, www.homemakersonline.co.za, diy-is-fun.com, en.wikipedia.org, www.hojdavak.cz.