Proč si zařídit obývací pokoj v neutrálních barvách?

OBÝVACÍ POKOJE JSOU MÍSTEM K ODPOČINKU, KONVERZACI S PŘÁTELI A VYCHUTNÁVÁNÍ SI SPOLEČNÝCH CHVIL V SRDCI DOMOVA.
Obývací pokoje jsou místem k odpočinku, konverzaci s přáteli a vychutnávání si společných chvil v srdci domova. Proto si ho zařiďte tak, aby se vám brzy „neokoukal“. Při využití palety neutrálních barev vyniknou tyto prostory nadčasovou elegancí. Navíc se nemusíte bát, že by neutrální barvy někdy vyšly z módy, naopak.

  • Save

Díky neutrálním barvám lze vytvořit dokonalé prostředí, které bude působit klidně až minimalisticky, ale přesto luxusně a nadčasově. Není divu, že těchto barev využívají také wellness centra.

Zdroj: fthmb.tqn.com

Mezi nejpoužívanější neutrální barvu v obývacím pokoji patří rozhodně šedá. Ta vzniká smícháním černé a bílé a i tyto barvy lze zařadit mezi neutrální. Dále sem můžeme zařadit béžovou, tmavé odstíny hnědé či dokonce barvu stříbrnou.

Barvy předurčují energii prostoru

Bílá barva je lehká a na rozdíl od strohé černé dokáže opticky místnost zvětšit a prosvětlit. Odděluje ostatní barevné plochy a působí pozitivně na naši psychiku.

  • Save

Vanilková, smetanová, krémová, či slonová kost – to jsou barvy, které patří k teplým odstínům bílé, a tak se rovněž řadí mezi neutrální barvy.

Zdroj: www.living.cz

Černá je barva elegance, ale stále myslete na to, že opticky místnost zmenší. Černou barvu tedy volte hlavně pro doplňky. Pokud si ji přece jen chcete dopřát například na stěnu obývacího pokoje, vymalujte černou pouze jednu z nich, zbytek stěn ponechte čistě bílý. Skvělou alternativou k černé barvě je šedá, která není tak agresivní. Hnědá působí přirozeně a nevtíravě, je rovněž skvělou alternativou k černé, má efekt uzemnění a dává nám pocit stability.

Kombinujte materiály i vzory

Další velkou výhodou zařizování pokoje v neutrálních odstínech je možnost využít nespočet různých vzorů a materiálů, které by naopak v pokoji s výraznými barvami působily příliš tvrdě. Nemusíte šetřit ani různými texturami a extravagantními vzory. Lze použít samet, semiš či ovčí kůži, neutrální odstíny se navíc výborně kombinují se dřevem, kamenem, sklem i kovem. Obývací pokoj v neutrálních barvách skvěle doplní například podlaha z tvrzeného kamene TechniStone®. Přesvědčit se o jeho skvělých užitných vlastnostech i jedinečném barevném provedení můžete zde.

  • Save

Nebojte se kombinace vzorů a materiálů. Na fotografii si všimněte skloubení skla, dřeva a vzorovaných polštářků.
Zdroj: fthmb.tqn.com

Jak už bylo uvedeno, pro doplňky můžete zvolit intenzivnější barvy. Odstíny hnědé si skvěle rozumí například s vanilkově žlutou, tyrkysovou či jemnou fialovou. Naopak šedá barva lze kromě klasických neutrálních odstínů skombinovat s jemnou modrou či růžovou.