Poslední trendy v designu kuchyní – minimalistické a otevřené prostory

Dnes již běžným jevem jsou kuchyně v otevřeném prostoru, který zdánlivě nekončí. Místnost se propojuje s další částí interiéru, aby společně vytvořily harmonický celek. Velké minimalistické a otevřené prostory – to je dnešní vize architektů, kteří vytváří koncepci vašeho ideálního domova. Umíte si představit, jaké možnosti vám tento současný trend přináší? Nechte se pohltit vlnou inspirace  v kuchyních, které svou velkolepostí a odvahou posouvají hranice interiérového designu o kus dále.

 

Otevřené prostory získaly vysokou oblibu díky efektivnímu využití. Jsou soukromým vesmírem složeným z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, bez prostorových limitů. Místem, kde budete součástí i středem celku zároveň.

 

Otevřenost znamená vše v jednom.

 

Místo toho, aby kuchyně ležela mimo centrum domu a vy jste byli během vaření izolováni, vám spojení kuchyně s obývacím prostorem otevře nové možnosti interakce s rodinou či přáteli i během přípravy jídla. Povídat si, dělat úkoly, koukat na televizi nebo si jen tak sám užívat volného místa, který vás nijak neomezuje a je jen váš!

 

Designéři hledali různé způsoby, jak zkombinovat materiály, aby v rozlehlé místnosti působily uceleně, byly funkční a esteticky vyvážené. Právě zde je velmi moudré řídit se heslem: „méně znamená více.“  Nechat prostor dýchat, nezahltit jej nadbytečnými předměty a doplňky, ale stále jej udržovat příjemně teplý a útulný. Osvědčeným propojením je dřevo spolu s tvrzeným kamenem. Ten designéři milují pro jeho neomezené designové možnosti a výborné praktické vlastnosti.

 

Ať se jedná o podlahu, pracovní desku v kuchyni, konferenční stolek či obklady stěn a krbů, tvrzený kámen je skvělým jednotícím prvkem k vytvoření živého a všestranného prostoru, který transformuje kuchyni do centra rodinného a společenského života.

 

Zde se podrobněji podíváme, jak se designérům podařilo všechny tyto aspekty vyřešit a jaké jsou hlavní atributy otevřených místností.

 

Jakému stylu se poddáte vy?

 

 

 

Multifukční otevřený prostor

 

  • Save

 

 

Minimalistické a přitom stálé komfortní místo pro váš volný čas

 

  • Save

 

 

Stylový duch a otevřená mysl pro inovace

 

  • Save

 

 

Malé prostory s velkým potenciálem

 

  • Save

 

 

Vzdušný a hravý prostor, kde si každý najde to své

 

  • Save

 

 

Tradiční a přitom ojedinělé místo pro váš každodenní život

 

  • Save

 

 

Tradiční a přitom ojedinělé místo pro váš každodenní život

 

  • Save

 

 

Prostorná kuchyň klasického rustikálního stylu

 

  • Save

 

 

Současný trend nedává limity, dává prostor pro váš život

 

  • Save

 

 

Prostory plné světla a hry barev

 

  • Save