Pomalý podzim u vás doma

Buďme vděční za podnebí, které v našich končinách máme, protože každé roční období přináší docela jiné spektrum možností, jak ho využít. Někteří lidé se cítí lehce deprimovaní z nadcházejícího ročního období, ale jsou i tací, ve kterých se konečně po vysilujícím létě probudí nová energie proudící celým tělem. Konečně mají opět touhu vytvořit nebo se naučit něco nového. Podzim je nádherný pro celou svou paletu barev a zemitou vůni z pomalu tlejícího listí. Hřejivé sluneční paprsky zatím ještě nedovolí chladnému vánku proniknout škvírami našich kabátů. Nechte se inspirovat tím, jak můžete magii podzimu otisknout do každé místnosti vašeho domova.

 

Podzim chodí hlavními dveřmi

Přivítejte ho věncem na domovních dveřích. Využijte k tomu přírodní suroviny, které právě teď rostou a hrají všemi barvami. Teď venku „sklidíte“ šípky, bavlnu, vřes, šišky a lískové ořechy nebo mochyni. Celoročně

 

  • Save

Používejte jen přírodní suroviny, které pak můžete opět vrátit do lesa. (TechniStone®, Noble Concrete Grey)
například buxus a borůvčí. Výroba věnců je báječná relaxace a mohou vám s ní pomoct i děti. Samotný sběr je naučí dívat se kolem sebe a rozpoznávat rostliny.

 

Podzim má čas na kreativitu

Chladnější měsíce jsou báječnou příležitostí k tomu zpomalit, regenerovat se a mimo to si i udělat čas na rozvoj svých dlouho odkládaných nápadů či projektů, na něž v rámci příliš dobrodružného léta nezbyl čas. Ať už je to pletení ponožek, coby budoucích vánočních darů, nebo plánování nové koupelny či pracovny. Podzim je pro plánování rekonstrukce jako stvořený. Všechno se dá pečlivě rozmyslet, vyměřit a pak se do toho s plnou vervou hned zjara pustit. A pokud jste přes léto nezaháleli a plánovací část máte za sebou, napusťte si vanu, kápněte do bublinek trochu esenciálních olejů a za zvuků oblíbené hudby si představujte, jak to u vás bude po dokončení vypadat krásně.

 

  • Save

Při plánování koupelny máte na výběr mnohem víc materiálů, než se zdá. Kromě tradiční dlažby a obkladů jsou tu ještě omyvatelné barvy, betonová stěrka nebo tvrzený kámen. Do koupelny je praktický, protože nenasákne vodou a je neporézní, odolný proti bakteriím a velmi dobře se udržuje. ( TechniStone®, Pearl Rocca)

 

Podzim má rád atmosféru

V obývacím pokoji chceme trávit čas příjemně za každého počasí. I poslouchání deště je mnohem víc uklidňující, když ho za okny pozorujeme zabalení do deky s šálkem horkého kakaa v dlaních. Melancholické náladě se nemusíme vždycky bránit zuby nehty. Poddejte se jí. Zapalte svíčky a lucerničky nebo rovnou krb, nechte se okouzlit vůněmi cedru, vanilky, bergamotu nebo santalového dřeva, které se pro podzim hodí nejvíc a pozvednout vaši náladu i za škaredého počasí.

 

  • Save

Praskání ohně v krbu, i kdyby jen toho bio, vykouzlí nezaměnitelnou atmosféru a příjemný pocit tepla. Pak už chybí jen knížka a horká čokoláda, a i ten největší odpůrce podzimu roztaje. (TechniStone®, Noble Concrete Grey, Ambiente Light)

 

Podzim rád odpočívá

Útulná ložnice je nezbytnost. I když v ní trávíte většinu času spánkem, je to první věc, kterou uvidíte, když se probudíte a odstartujete svůj den. Neméně důležité je i usínání. Dobrá kniha a heřmánkový čaj jsou dohromady lepší pomocníci než prášek na spaní. Udělejte si čas na tenhle příjemný rituál a budete spát jako v bavlnce. A v neposlední řadě investujte do kvalitního povlečení, například ze lnu, nebo do opravdu dobré vlněné deky, která vám vydrží takřka navěky. A je taaaak moc příjemná.

Podzim prochází žaludkem

Podzim je ideální doba, jak ocenit dary přírody a naučit se uchovávat to, co je pomíjivé. Jablka se dají zpracovat alespoň na tisíc způsobů, téměř cokoliv lze zavařit a je to jednodušší, než se na první pohled zdá. Umožňuje nám to v kuchyni provádět neuvěřitelná kouzla, ze kterých se pak můžeme těšit ještě několik dalších měsíců a průběžně připravovat jídlo pro své blízké, což je ekvivalent toho jim říct, že nám na nim záleží a máme je rádi. Vlastně podzim je také měsíc plný lásky, jejíž teplo potřebujeme více než kdy jindy.

 

Na posílení obranyschopnosti doporučujeme posilnit se zázračným zlatým mlékem s kurkumou, skořicí, medem a chilli. (TechniStone®, Noble Imperial Grey, Noble Concrete Grey)