Podmanivě temná, vzrušující a krásná

Všichni víme, že neutrální barvy jsou bezpečnými vodami v designu interiérů. Hodí se prakticky ke všemu a celkově je snazší zvolit si odstín mezi sněhově bílou a vanilkově mléčnou než se nechat vtáhnout do zběsilého víru barevůn  objektu ví, co chce.a pracovní desce,chyně. Možná, když budete odvážnější, zvolíte okrovou nebo velbloudí odstín. Jistě, jsou to všechno neskutečně příjemné tóny, ale nezdají se vám po krátkém čase až příliš fádní? Tmavší odstíny získávají stále více příznivců. Možná trendy roku 2020 ovlivnil i fakt, že jsme strávili v našich domovech více času než kdykoli předtím, a proto nyní toužíme po změně!

Ať už je důvod jakýkoli, je čas zbavit se předsudků o tmavých interiérech a vkročit do neobjeveného světa odstínů černé.

Zde najdete několik vděčných tipů, jak si tmavé interiéry co nejvíce užít.

 

  1. Na velikosti nezáleží

Častým mýtem bývá tvrzení, že ve velkých prostorách lze použít černé nebo tmavé barvy, zato v malých nikoli. Běžně se proto světlé odstíny a zrcadla používají k optickému rozšíření velikosti prostoru. Proč to ale neudělat přesně naopak a malou místnost ukázat v celé její jedinečnosti a s hrdostí? I menší černá koupelna se bude hrdě hlásit ke svým rozměrům a vtiskne prostoru tvář své jedinečné osobnosti. Na druhou stranu, pokud máte v bytě či domě velké místnosti, tmavší dekory pomohou dotvořit jejich vřelou a útulnou atmosféru.

 

  1. Hrajte si s kontrastem

Klasický kontrast je tvořen černou a bílou. Tento evergreen je nadčasový a dá se s ním v interiéru krásně vyhrát. Černé pracovní desky, podlahy či backsplash zkrátka mají styl. Tmavší barvy vytvářejí kontrast i s jinými materiály jako jsou například světlé dřevěné skříňky, které svým přírodním vzhledem dokonale doplní tmavé zátiší. Kovové prvky se roztančí ve spojení s tmavými barvami, od kterých se odráží jejich oslnivý lesk. Tip pro odvážné: V rámci doplňků či stěn můžete jít do více barevných variant, které, jsou-li umístěné promyšleně, rozjasní černou místnost.

 

Pearl Rocca koupelna soukromá rezidence
  • Save

Malý prostor s velkou osobností (TechniStone® Pearl Rocca)

 

  1. Nechte umění vyniknout

Umělecké artefakty a zarámované obrazy vypadají na černé zdi úchvatně. Naopak cokoli na tmavém plátně udělá z klasického umění svérázný popart, ze kterého nespustíte oči. Díky tomu je nástěnná dekorace jakýmsi styčným bodem celé zdi. Když se chýlí k večeru, můžete pomocí osvětlení dotvořit magickou atmosféru a vychutnat si hru stínů tančících podél sametového povrchu zdí v roztodivných tvarech.

 

  1. Vytvořte jednotný celek

Propojte jednotlivé místnosti pomocí stejné barvy či materiálu v několika různých aplikacích.  Matně černé okenní rámy a police knihovny v sobě nesou stopy tajemna. V otevřených kuchyních můžete použít tmavý materiál na kuchyňský ostrůvek, který se tak oddělí od zbytku místnosti a stane se trůnem pro krále kuchyně. Skvěle se pro tento účel hodí tvrzený kámen, který můžete mít jak na pracovní desce, tak i na parapetech či jídelním stole. Celkový efekt dává najevo, že majitel domu ví, co chce.

 

Pearl Lava - kuchyňská deska v privátní rezidenci
  • Save

Středobod čistého designu domova (TechniStone® Pearl Lava)

 

  1. Dopřejte si hvězdnou podívanou

Vytvořte z tmavého kusu nábytku středobod vašeho prostoru. Použijte výrazně žíhaný tmavý kámen na celou zeď v předsíni. Návštěvníky tak ohromí hned při vstupu, protože velikost a krásu kamene obdivuje každý stejně jako umělecké dílo. Pokud i schody obléknete do černé, dostanou se opticky do popředí, tak jako černá podlaha, která strhne pozornost a propojí domov v jeden unikátní celek.

  1. Vnímejte texturu

Svůj prostor můžete vyvážit pomocí kombinací různých textur a povrchů. Pokud jste si například vybrali tmavý nábytek, můžete experimentovat s různými látkami, abyste místnosti dodali hloubku. Dbejte na váš celkový pocit, matné povrchy vyvolají zcela jinou atmosféru. Tmavý kámen s výraznou povrchovou strukturou koupelnu nebo kuchyni nesmírně obohatí.

 

Pearl Delta - privátní rezidence, obklad zdi
  • Save

Stěna díky tmavým barvám opticky vystoupí (TechniStone® Pearl Delta)

 

Časy, kdy se musíme v našich interiérech držet pravidel, jsou pryč. Malé místnosti nemusí být světlé. Černá může být veselá, vzrušující i krásná. Vždyť i vaše oblíbené černé šaty nikdy nevyjdou z módy. Proč se tedy bát tyto nestárnoucí kousky aplikovat i do svého interiéru?

Další interiérovou inspiraci hledejte na webu TechniStone®