♻️ Po stopách zelené bez ekologické stopy 🌍

Proč být ještě více zelení, přírodní a eco? Jednoduše proto, že můžeme. Jsme natolik vyspělí – technologicky i lidsky, že nám už nic nebrání začít slovem udržitelnost skutečně žít. Stačí k tomu totiž opravdu málo. Většinou se snažíme prosadit zelené ideologie u sebe doma. Třídíme odpad, kupujeme přírodní drogerii a lahev na vodu už nedáme z ruky. Ani firmy, ve kterých pracujeme, však nesmí zůstat pozadu! Jejich dopad na životní prostředí a zodpovědnost vůči němu o nich mnohé vypoví. Pojďme se podívat, jakými přístupy přispívá Technistone k udržitelnosti ve svém oboru každý den. Třeba vás pár těchto jednoduchých tipů inspiruje.

 

 • Save

Recyklované složky v našich materiálech tvoří od 30 do 60% obsahu! (Taurus Terazzo Dark)

 

 1. Pro jednoho odpad, pro jiného surovina

Z hlediska výrobního má Technistone velikou výhodu. Jednou z jeho vstupních surovin vybraných výrobků jsou vlastně odpady – skla a zrcadla, díky tomu je držitelem certifikátu SCS Recycled Content. Odpad ze zpracovaných desek tvrzeného kamene (kalibrovaný materiál a odřezky) pak zase putují do stavebního sektoru. Vše lze využít! Říká se tomu cirkulární ekonomika a Technistone se v tomto oboru skutečně činí. V minulém roce se zástupci firmy zúčastnili jako účinkující hned dvou přednášek, jedné v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a druhou akcí byl workshop „Podpora exportu v kostce pro technologie a výrobky oběhového hospodářství“ pořádaný MPO.

 

Technistone in green - certifikáty
 • Save

Zelené projekty v Technistone mají zelenou!

 

 

 1. Hodnota skrytá v dlouhověkosti

Nejhorším zlozvykem dnešního světa je „rychloobrátka“, tedy vzorec: použij – vyhoď – kup znovu. Technistone jde v tomto přesně proti tomuto proudu. Desky TechniStone® mají záruku 10 let a vydrží s vámi po celou dobu existence vaší kuchyně. Ano, i té, kde vaříte denně s intenzitou celozávodní jídelny. Důkazem jsou také gastro provozy, kde musí tyto povrchy odolávat extrémní zátěži. I tu tvrzený kámen hravě ustojí.

 

Nový gastro provoz a jídelna v ČSOB, Radlická (Elegance Eco Nev)
 • Save

Nový gastro provoz a jídelna v ČSOB, Radlická (Elegance Eco Nev)

 

 1. Samo sebou třídím

Kdo dnes netřídí, jako by nebyl. Nebo to alespoň nesmí přiznat, aby se nestal terčem pohoršení. A právem! Vždyť není nic jednoduššího, něž koupit ty barevné koše, a občas si lámat hlavu nad tím, co kam patří. I u nás v Technistone si zaměstnanci na třídění zvykli. Ale ještě více než třídit je odpad úplně eliminovat! Nejkritizovanějším produktem z hlediska tvoření nadměrného odpadu jsou jednorázové PET lahve a obaly. Vlastní dózy na obědy jsou už běžným standardem. PET lahve pro návštěvy? To už je opravdový přežitek. Vlastní filtrovaná voda je osvěžující, ekologická a zdravější než voda balená!

 

 • Save

Voda v jednorázových lahvích? Ne, děkujeme, máme kohoutkovou! (Noble Troya)

 

 1. Šlapeme v tom společně

Už čtvrtým rokem se Technistone zapojil do projektu Do práce na kole, aby ulevil infrastruktuře města, životnímu prostředí a podpořil zdraví svých zaměstnanců. Že jsou to opravdoví sportovci, dokazuje i fakt, že mnozí jezdí do práce na bicyklu i nadále. Zkrátka každý „nevýjezd“ autem se počítá, v této době je to zaručený recept na dobrou náladu a udržení pevného fyzického zdraví.

 

Jezdíme do práce na kole - Technistone zaměstnanci
 • Save

Jezdíme „Do práce na kole!“

 

 1. Potkáváme se „na dálku“

I díky nepříjemné situaci omezující osobní kontakt v předchozích měsících se ukázala nutná potřeba omezit cestování a přejít na online komunikaci se zákazníky i našimi kolegy. Vybavení zasedacích místností v Technistone umožňuje pořádat obsáhlé webináře a meetingy bezpečně, pohodlně a bez nutnosti cestovat.

 

 1. Komu se nelení

Není důležité se pouze chlubit, kde všude přírodu šetříme, ale být si vědomi toho, kde máme stále ještě rezervy. Technologie jdou stále dopředu, proto je důležité neusnout na vavřínech a sledovat, kde se můžeme ještě více zazelenat. A nyní ruku na srdce, co ještě neděláme?

V našich tiskárnách by se mohl objevit recyklovaný papír. Dále bychom mohli ještě více zredukovat tištěné materiály. Už mnoho let se snažíme maximálně podpořit online galerii, kde si zákazníci mohou listovat všemi materiály.