Perfect Canteen; moderní gastro provoz v srdci zelené budovy

Administrativní budova Aviatica
  • Save

 

Administrativní budova Aviatica se stala dominantou městské části Prahy 5. Organicky tvarovaná budova disponující 27 000 m2 podlažní plochy stojí na místě bývalé továrny Walter. Autoři projektu, Jakub Cígler architekti tak efektivně využili území těchto opuštěných průmyslových prostor, tzv. brownfields. Mnohdy zabírají staré chátrající budovy nemalé plochy města v lukrativních oblastech, kde mají negativní dopad na své okolí, ať už jde o degradaci prostředí, ekologickou zátěž, negativní sociální jevy nebo snížení ekonomického potenciálu lokality.

Aviatica je další budovou s nejvyšším možným standardem daným typem použitých materiálů, kvalitou zpracování interiérových prvků a využitím nejefektivnějších technologií. Nejen pro úspornost a ekologičnost provozu získala Aviatica zelenou certifikaci ve stupni LEED Gold. Na běžný  provoz budova  využívá z velké části dešťovou vodu, pro certifikaci byla důležitá důsledná rekuperace energií ale také fakt, že budova je v docházkové vzdálenosti od metra i zastávek autobusů, což umožňuje nájemcům v maximální míře využívat MHD. Kdo využije možnost vlastního ekologického pohonu a přijede na kole, má zde k dispozici dokonce i sprchy a šatny. Poté může svůj den odstartovat zaslouženou snídaní v restauraci Perfect Canteen Aviatica.

Ta funguje od podzimu roku 2016 a je jednou z mnoha poboček sítí restaurací známého šéfkuchaře Filipa Sajlera. Designová kantýna s kavárnou má kapacitu 200 míst k sezení; dalších 50 míst nabízí také vzdušná venkovní piazza otevřená od jara do podzimu.

 

Administrativní budova Aviatica - interirér
  • Save

Interiér je koncipován s ohledem na název budovy „Aviatica“, proto je celá zóna s výdejem jídel „usazena“ do jakéhosi trupu letadla.

 

Perfect Canteen Aviatica
  • Save

 

Perfect Canteen Aviatica funguje samoobslužně – jídlo vám kuchaři vydají dle vaší objednávky a vy si jej na tácu odnesete ke stolu. V samoobslužných zónách si nalijete polévku, sestavíte salát, načepujete nápoj nebo si ve vitrínách vyberete další zboží. Po dobrém obědě můžete využít služeb kavárny.

Řešení interiéru této restaurace si vzali pod křídla architekti z ateliéru Basepoint. Podařilo se jim zachovat moderní ráz budovy a dodržet i ekologický standard díky použitým materiálům. Hlavní roli zde hraje dřevo, kámen a nerez, tedy materiály s dlouhou životností, které vydrží náročný provoz kantýny, kterou denně navštíví až 1500 strávníků. Gastro pulty jsou vyrobené z vysoce odolného tvrzeného kamene TechniStone®, který zaručuje dlouho životnost a snadnou údržbu těchto vůbec nejvytíženějších ploch v celé restauraci.

 

  • Save

 

Dřevěné stoly jsou vyrobené na míru z masivního dřeva. Zajímavostí je, že každý na sobě nese kresbu mapy jednoho státu, právě proto, že výběr pokrmů je v Perfect Canteen opravdu světový. Pestrá škála čerstvých potravin a chutí domácí i exotické kuchyně je zde denní normou.

 

Dřevěné stoly jsou vyrobené na míru z masivního dřeva - Perfect Canteen
  • Save
Tvrzený kámen TechniStone® umožňuje frézovaní praktických detailů, např. těchto kovových drážek.
  • Save

Tvrzený kámen TechniStone® umožňuje frézovaní praktických detailů, např. těchto kovových drážek.