Pařížské „chic“ bydlení

Francouzské interiéry jsou stejné jako francouzská móda – jednoduché, elegantní a přesto nadčasové. A navíc mají nepopsatelné kouzlo. Jak se co nejvíce přiblížit pařížskému „chic“ bydlení?

 

  • Save

Milujete světlé barvy a jednoduchost? Pak dejte šanci pařížskému stylu!
Zdroj: decoholic.org

 

Provensálský nebo pařížský?

Francouzský styl se často dělí na provensálský a pařížský. Provensálský styl je inspirován francouzským venkovem a především přírodou, najdeme zde mnoho rustikálních a květinových prvků. Mezi materiály vládne dřevo a kámen, v tom se podobá stylu pařížskému, ten je naopak velmi elegantní a vznešený. Jeho nezbytností jsou neutrální barvy. Kde jinde bychom našli sofistikované celobílé interiéry, než právě ve Francii? Velmi populární je také slonová kost, světle šedá či hnědá. I stěny zůstávají většinou zářivě bílé.

 

  • Save

Při zařizování si pařížského interiéru se nemusíte bát ani doplňků ve zlaté.
Zdroj: www.bocadolobo.com

 

Francouzi milují umění

Co se týče nábytku, volte jednoduché, elegantní kousky – ideálním příkladem je bílá kožená sedací souprava nebo velká otevřená knihovna v obývacím pokoji. Francouzi jsou také velkými milovníky umění, v jejich interiéru tak nesmí chybět obrazy či cenné dekorace v podobě starožitných váz, originální lamp nebo pompézního křišťálového lustru. V tomto stylu je možné kombinovat staré s moderním. Stylové kousky jistě najdete například v antikvariátech. Na okna pověste dlouhé závěsy v krémové barvě, přes den ale ponechte okna nezakrytá, přirozené světlo je v tomto stylu klíčové.

 

Ideální i do koupelny

Ve francouzském stylu nemusí být zařízen pouze obývací pokoj nebo ložnice, ale i kuchyň či koupelna. Žádnou místnost neochuzujte o puget čerstvých voňavých květin.

 

  • Save

Koupelnu ještě můžete doplnit o domácí mýdla, oleje i svíčky – nezbytnost každé pařížské koupelny.

Zdroj: www.technistone.cz

Informace byly čerpány z těchto stránek: www.bocadolobo.com .