Originální pojetí kamene v komerčních interiérech

O TOM, ŽE KÁMEN V INTERIÉRU MÁ SVÉ KOUZLO A DODÁVÁ PROSTORU URČITÝ PRVEK HARMONIE S PŘÍRODOU, NENÍ POCHYB.
O tom, že kámen v interiéru má své kouzlo a dodává prostoru určitý prvek harmonie s přírodou, není pochyb, a své o tom vědí také architekti a interiéroví designéři. Kámen v mnoha podobách využívají nejen v projektech soukromých bytů a domů, ale také v menších či větších komerčních prostorech. Kámen se zde využívá nejvíce jako podlahová krytina, na obložení zdí, desky barových pultů či stolů nebo jako funkční doplněk koupelen a toalet. Mluvíme o hotelech, restauracích, obchodních domech letištích nebo třeba i stadionech. Na frekventovaných místech je potřeba vysoce odolné zpracování kamene, aby se po pár měsících nezačal drolit nebo na něm nebyly patrné nečistoty. Proto je často využíván tzv. tvrzený kámen Technistone, který svými vlastnostmi přesně vyhovuje potřebám komerčních interiérů.

Katarský Lusail je městem, jenž v pravém slova smyslu ještě neexistuje, protože je stále ve výstavbě. Toto nově vznikající město, které je situováno okolo gigantického fotbalového stadionu, kde by se v roce 2022 mělo uskutečnit MS ve fotbale, bude moci ubytovat až 450 tisíc lidí a nabídne minimálně 90 luxusních hotelů, stejně jako obrovské množství zábavných center. V arabském světě je atraktivní vše luxusní, drahé a blyštivé, proto právě i na novém stadionu využili architekti tvrzený kámen Technistone a to jako podlahovou dlažbu. Některé části jsou čistě bílé ve vysokém lesku, jinde v kombinaci s tmavším odstínem vytvářejí zajímavé obrazce. Podlahy krásně odrážejí světlo všech honosných lustrů a prostor tak působí velmi velkoryse.

  • Save

zdroj:Technistone.com

Zajímavě využitý materiál Technistone najdete také na londýnském letišti Heathrow, největším letišti Evropy a dle počtu odbavených zahraničních cestujících také jedničkou na světě. Oblíbená kolekce Starlight v černé barvě s odlesky v kombinaci s bílým odstínem zdobí podlahovou plochu duty free shopu. Odlesky způsobují zrcadlové a skleněné střípky, které řada Starlight obsahuje, a právě prodejně s luxusním zbožím dodává punc. Po podlaze ze stejného materiálu se procházíte také v českých multikinech sítě Cinema City. Až příště budete čekat ve frontě na popcorn, podívejte se pod nohy – stojíte na českém tvrzeném kameni Technistone.

  • Save

zdroj:Technistone.com

Italskou Veronu jistě není nutné nikomu představovat, toto malebné městečko se nachází v severní Itálii a anglický dramatik William Shakespeare do něj zasadil děj své slavné tragédie Romeo a Julie. Naší zastávkou však není slavný balkón, ale místní cukrárna – Pasticceria Rossinni. Kámen je v interiéru nejen součástí trojbarevné podlahové mozaiky, ale doplňuje i prodejní pulty, stejně jako našel své uplatnění na oválných stolcích. Bílá a jemně růžové a béžové tóny nenásilně barevně podtrhují nabízené zákusky a společně s hnědou v návštěvnících evokují chuť se zde alespoň na chvilku zastavit a vychutnat si svou oblíbenou kávu.

  • Save
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zdroj:Technistone.com

Také v koupelnách lze využít kámen ve své upravené podobě a to jako obklad, dlažbu anebo více netradičně – jako praktickou obkladovou desku vany nebo desku pod umyvadlo. Tvrzený kámen je neporézní, neulpívají na něm skvrny od vody ani od kosmetických prostředků, snadno se čistí a nenabobtná na rozdíl od dřeva, které se často objevuje na koupelnových skříňkách. Nejen pro to si jej zvolili architekti luxusního hotelu Kempinski v Praze a využili jej jako řešení obložení vany a desky pod umyvadlo.

  • Save

zdroj:Technistone.com