Oranžová v interiéru? Proč ne!

ORANŽOVÁ V INTERIÉRU? PROČ NE!
V interiérovém designu patří mezi nejpoužívanější barvy jednoznačně odstíny neutrálních barev, jako bílá, černá, hnědá. Ale co takhle pomerančově oranžová? Pokud nemáte rádi nudu a chcete svůj interiér ozvláštnit, nemůžete vybrat lépe. Jak s odstíny této barvy zacházet a do kterých místností se hodí?

Trefa do „černého“ pro extroverty

Oranžovou si do interiéru dají především ti, co v životě rádi experimentují a nevadí jim vykročit z davu. Oranžová je barvou života, smyslnosti, energie, štěstí, a především dobré nálady. Co více si přát?

  • Save

Že se oranžová nehodí do interiéru? Omyl!

Zdroj: www.architectureartdesigns.com

Ideální do dětského pokoje

Oranžová barva představuje také hravost, a proto jí vídáme především v dětských pokojích. Pokud máte doma dítko, které potřebuje rozveselit a povzbudit, oranžová je ideální volbou. Veselé prostředí bude pozitivně působit na jeho náladu. V opačném případě, zvláště u hyperaktivních dětí, ale s odstíny oranžové šetřete.

  • Save

Děti milují pestré a veselé barvy, oranžová není výjimkou.
Zdroj: moderninteriordesigntop.com

Koupelna, která zahřeje

Oranžová se také často objevuje v koupelnách, a hlavně v těch českých, kde září ve formě obkladů. Není se čemu divit, tato hřejivá barva se do koupelny hodí mnohem více než například studená modrá. Perfektně lze navíc kombinovat s odstíny hnědé, béžové, šedé nebo s dřevěnými materiály.

  • Save

Kde jinde byste se chtěli cítit obklopeni konejšivým teplem, než právě v koupelně?
Zdroj: www.akvabutik.com

Podpoří chuť k jídlu

Ani v kuchyni či jídelně se nemusíte bát použít oranžové odstíny, jelikož stimulují chuť k jídlu. A protože je oranžová sama o sobě už tak silnou barvou, je ideální kombinovat ji s jednou, maximálně dvěma dalšími barvami, a to nejlépe neutrálními. Doplnit ji můžete kuchyňskou deskou v šedém odstínu, řadu designových motivů a barevných provedení nabízí český výrobce tvrzeného kamene, Technistone, a.s.

  • Save

Oranžová prozáří každou kuchyň. Sáhnete po oranžových doplňcích či rovnou seberete odvahu na zářivou kuchyňskou linku?
Zdroj: idezz.ru

Co se týče ostatních místností, jako je obývací pokoj či ložnice, zde se většinou designéři přiklánějí k použití oranžové ve formě drobných akcentů, jako jsou polštáře, koberce nebo pohovky.

Ke článku byly využity tyto stránky: www.homedit.com, www.thedesignsheppard.com.