Okrasné trávy v zahradách jsou absolutním hitem roku 2018

OKRASNÉ TRÁVY V ZAHRADÁCH JSOU ABSOLUTNÍM HITEM ROKU 2018
Okrasné trávy jsou skvělým prvkem každého designu zahrady. Jsou hitem. Nepotřebují tolik vody, vydrží sucho, jsou krásné, udělají objem, jsou minimalistické.

Vsaďte je do květináčů. Zatím okrasné trávy nejsou typickou volbou zahrádkářů. Přitom jsou trávy velmi vhodné pro květináče. Velké, malé, v různém počtu, k velkým terasovým oknům. Mohou být použity ve vysokých květináčích vysázené sólo v nadměrné nádobě. Vypadá to skvěle.

  • Save

Source: Pinterest

  • Save

Source: Pinterest

Zahrňte je do louky. Kombinujte trávníky s dalšími rostlinami ve stejné barvě, například kapradinami, abyste vytvořili louky, které harmonizují s okolní krajinou. Pusťte rostliny kolem vašeho bazénu. Pěstování kolem bazénu může být obtížné, ale určitě se vyplatí.

  • Save

Source: Houzz

Zvídaví a kreativní zahradníci mohou využívat traviny v zahradách i jako úsporu vody. Díky speciálním travinám mohou totiž navodit atmosféru vody. A to v létě není vůbec špatné. V tomto případě záleží na výběru rostlin a úhlu pohledu, nebo například větru, který traviny „češe“. Je to složitější proces, ale určitě je možné všechno. Pro každého platí navození atmosféry útulna a harmonie. Dopřejte si i vy tento luxus.

  • Save

Source: Freshome.com

  • Save

Source: Owtdoor.com