Odvažte se s červenou!

ODVAŽTE SE S ČERVENOU!
Nejen v módě, ale i v interiérovém designu je červená považována za jednu z nejvýraznějších a zároveň nejodvážnějších barev. Její odstíny jsou smyslné, vášnivé a romantické. Navíc prý přináší do domu štěstí, velmi populární je třeba v asijských interiérech. Nic se nemá přehánět, v menší míře ale nalezne využití snad v každé místnosti.

Vášeň do ložnice

Zatímco někteří dávají této odvážné barvě přednost, ostatní ji používají jen sporadicky. Věří, že červená může v ložnici narušit přirozenou harmonii. Ideální je se v tomto případě držet klasického zlatého středu, s červenou to nepřehnat, ale zároveň se jí nebát použít. Vymalujte vždy maximálně jednu stěnu. Červených odstínů se nemusíte obávat ani v obývacím pokoji, kterému dodají vřelost a útulnost.

  • Save

Červená se skvěle kombinuje s bílou, luxusně vypadá i ve spojení se světle šedou. Kombinací s černou vnesete do ložnice styl Art Deca z 50.let minulého století.
Zdroj: zdrasti.club

Přinese chuť k jídlu

Červená je silná barva, která je nesmazatelně spojena s čerstvým jídlem, ať už se jedná o vyzrálé jahody, jablka, červené maso či rajčatovou omáčku. Červenou lze využít v kuchyni prakticky kdekoliv, od kuchyňské linky, přes nábytek, stěny, záclony, až ke spotřebičům, které v posledních letech nabývají na popularitě.

  • Save

Jediná místnost, která snese červené odstíny všude a ve velké míře, je kuchyň či jídelna.
Zdroj: www.technistone.cz

Luxus do koupelny

Žádná jiná barva nedodá koupelně dojem opulentního luxusu takovým způsobem, jako červená barva. Většina koupelen je bílá či zařízena v jiných neutrálních barvách, co jí zkusit dodat červené prvky? Vykročte z davu.

  • Save

Koupelna je pro většinu z nás symbolem relaxace, ale i místem, o které se nechceme dělit. Pokud tedy máte rádi červenou, proč si ji nedopřát právě tady?
Zdroj: www.digsdigs.com

V dětském pokoji opatrně

Červená má schopnost povzbuzovat tělo i mysl. Některé výzkumy však naznačují, že u dětí může nadbytek této barvy povzbuzovat agresivní chování a neschopnost soustředit se. I tady platí heslo „Všeho s mírou“.

  • Save

Červené odstíny v dětském pokoji použijte vždy v kontrastu s jinou, méně výraznou barvou.
Zdroj: trellischicago.com

Podklady ke článku byly čerpány z následujících zdrojů: www.decoist.com, www.thespruce.com, www.homedit.com, www.thekitchn.com