Nový obývací pokoj díky tapetám

NOVÝ OBÝVACÍ POKOJ DÍKY TAPETÁM
Tapety změní každý pokoj k nepoznání a u obývacího pokoje to platí dvojnásob! Jedná se o poměrně levnou, rychlou, a hlavně nenásilnou alternativu k vymalování pokoje, navíc bez zbytečného nepořádku.

Přemýšlíte o změně? Čtěte dál, poradíme vám, jak tapetovat, i po kterých vzorech sáhnout, aby byl váš interiér trendy.

Rychlý průvodce tapetováním: Nejprve místnost změřte od stropu k podlaze a následně spočítejte, kolik materiálu budete potřebovat k tapetování místnosti. Tento krok nepodceňujte!

Nejprve místnost změřte od stropu k podlaze a následně spočítejte, kolik materiálu budete potřebovat k tapetování místnosti. Tento krok nepodceňujte!
Zvolte vhodný druh textury tapety, nejlépe se pracuje s vinylovými. Pokud chcete zakrýt větší nedokonalost stěn, kupte reliéfní tapetu. Odvážní jedinci mohou zvolit textilní či populární 3D tapetu.
Vyberte vzor dle Vašich představ, inspiraci přinášíme na fotografiích níže.
Dokonale očistěte stěny.
Nastříhejte tapety, většinou se připravují s 10 cm přesahem.
Natřete pruhy tapet lepidlem a začněte přikládat na zeď. Papír uhlazujte štětcem na tapety, abyste předešli vzniku nerovností a bublinkám.
Půl hodiny od nalepení tapet omyjte švy od nadbytku lepidla mokrou houbičkou.
Tapety dodají místnosti šmrnc a nový vzhled, využít je můžete na celé zdi, na jednu vybranou, ale i k orámování atraktivního kusu nábytku. U zdí to nekončí, tapetovat lze i samotný nábytek či dokonce dveře! Jaké vzory jsou v nabídce?

  • Save

Klasikou jsou pruhované tapety, v různých provedeních i barevných kombinacích. Svislé pruhy pokoj opticky zvýší, naopak pruhy vodorovné pokoj roztáhnout do délky.
Zdroj: intrinsiclifedesign.com

  • Save

Další variantou jsou květinové motivy, ty se hodí především do obývacích pokojů v provensálském stylu. Podobně vypadají i tapety v jemných odstínech s motivy holubic.
Zdroj: www.louisvuittonpurses.org

  • Save

Pokud chcete do pokoje vnést trochu elegance, nemůžete šlápnout vedle s damaškovými vzory.
Zdroj: homedecorideas.uk

  • Save

Milovníci extravagance zvolí tapety s originálními vzory. Pamatujte, že méně je většinou více a nepoužívejte výrazné motivy na celou místnost.
Zdroj: fityap.com

  • Save

Je vaším snem obnažená cihlová zeď? Nebo rustikální kamenná? Není problém, 3D tapety dokážou imitovat snad jakýkoliv materiál!
Zdroj: ae01.alicdn.com

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.houseandgarden.co.uk, www.idealhome.co.uk, www.wikihow.com, www.hornbach.cz.