Nová kuchyň díky tapetám!

Máte v kuchyni už starší model sestavy, skříňky oprýskané, linka zničená? Pokud hledáte levnější variantu, než je nákladná rekonstrukce, pak přinášíme řešení. Vhodným, nenáročným, a především poměrně levným řešením je využití tapet. Co všechno lze v kuchyni otapetovat?

Tapety za kuchyňskou linku

Hitem posledních let jsou tzv. samolepicí fototapety, které se dají umístit do prostoru obkladů pod horními skříňkami kuchyňské sestavy. Pokud lepíte tapetu na holou zeď, je lepší ji předtím důkladně zbrousit. V případě lepení přímo na staré kachličky je doporučujeme nejprve přestěrkovat sádrou, aby byl výsledek co nejlepší. Tapet do kuchyně je dnes na trhu nespočet. Záleží jen na Vašem vkusu, zda vyberete jednobarevnou nebo s motivem. Lze také sehnat tapety s imitací drahých kamenů a mozaiky. Stejnou tapetu můžete použít i na starší lednici, při lepení ale musíte být o to víc pečliví a přesní. Tapetu nezapomeňte vyhladit kartáčem či navlhčeným hadříkem.

 

  • Save

Na kuchyňskou linku lepte tapety speciálně na to určené, nejlépe omyvatelné vinylové.
Zdroj: static.mijnwebwinkel.nl

Nová kuchyňská sestava

Pokud bydlíte v dočasném bytě, kde se nachází ještě kuchyň původní, a za nové vybavení utrácet nechcete, i tady můžete jít cestou tapetování. Vyhněte se bílé a obecně světlým barvám, které se snadno ušpiní, a navíc na nich bude vidět sebemenší nedokonalost způsobená špatným lepením. Pokud se rozhodnete pro renovaci skříněk, postačí si je předem akorát pořádně změřit a podle toho koupit počet rolí. Poté vysaďte dvířka a položte je ideálně na zem, aby se vám s nimi lépe pracovalo. Ze skříněk odstraňte překážky v podobě úchytů. Dvířka přeměřte a přidejte k nim malou rezervu, podle rozměrů tapety nastříhejte a poté nalepte. Opět nezapomínejte tapetu průběžně uhlazovat, aby se na ní nevytvářely nevzhledné vzduchové bubliny. A máte hotovo! Pro dokonalý vzhled polepte proužkem tapety i boční hrany dvířek.

 

  • Save

Nové tapety na sestavě udělají z kuchyně úplně nový interiér.
Zdroj: imgs.6sqft.com

Linku raději novou

Tapetu lze pochopitelně sehnat i na kuchyňskou desku, ale vlastnosti kvalitní kuchyňské desky určitě nezíská. V tomto případě je lepší připlatit si za osvědčený materiál, například tvrzený kámen TechniStone®.

 

  • Save

Kvalitní a odolná kuchyňská linka je nezbytným základem každé kuchyně.

Zdroj: www.technistone.cz

Informace byly získány z těchto článků: www.ceskykutil.cz, www.housebeautiful.com.