Noble Carrara a dobrá káva. To je NoD

NOBLE CARRARA A DOBRÁ KÁVA. TO JE NOD

NoD je moderně zrekonstruovaná kavárna s příjemnou atmosférou v centru Prahy s výhledem do Dlouhé ulice. Je i nedílnou součástí stejnojmenného multižánrového projektu, experimentálního prostoru. Kromě výborné kávy a skvělých moučníků si tady můžete vychutnat i příjemné prostředí a působivé dobové prvky, které jsou součástí nedávno zrekonstruovaného interiéru. Úkolem architektů Martina Gaberleho a Marka Fischera ze studia CollColl bylo zrekonstruovat interiér kavárny tak, aby tím zároveň došlo i k podpoření jejího denního provozu a zvýšenému zájmu hostů. Na pracovní pult u baru použili kvalitní materiál TechniStone® v odstínu Noble Carrara. Projekt je velmi zdařilý, oceňujeme jeho kvalitu i design.

  • Save

Zdroj: kavárna NoD, Boys Play Nice

Svým návrhem se architekti pokusili především umocnit působivou atmosféru sálu z počátku 20. století. Proto tam zachovali centrální bar s levitující sochou Zlaté kosti od Jiřího Davida a vyvýšené pódium k sezení, které jsou typickými prvky pro tento interiér. Na zdobnou římsu, která je v čele sálu, navázali římsou novou, která teď lemuje celý prostor kavárny. Mezi další nepřehlédnutelná umělecká díla patří Utrpení Bugse Bunnyho od Adama Stanka a Heleny Sequens.

  • Save

Zdroj: kavárna NoD, Boys Play Nice

K mimořádně příjemné atmosféře přispívá výrazný bar s bílou mozaikou od italské firmy Mutina. Na jeho pracovní desku a obklad na stěně byl použitý umělý kámen Noble Carrara od firmy Technistone. Mezi tradiční prvky neodmyslitelně patří typické kavárenské a barové židle značky TON. Parkety z kouřového dubu spolu s mosaznými prvky (například designovými svítidly britské značky Tom Dixon) odkazují k historickému období, kdy byl postaven objekt, v němž se kavárna nachází.

  • Save

Zdroj: kavárna NoD, Boys Play Nice

  • Save

Zdroj: kavárna NoD, Boys Play Nice