Nalaďte svůj interiér na podzimní krásu

NALAĎTE SVŮJ INTERIÉR NA PODZIMNÍ KRÁSU
Podzim je král všech období. Krajinu halí do ranních i večerních romantických závojů a neskutečně voní. Baví vás mít slunce v zádech s barevným šustěním listů pod nohama při odpolední procházce? Nebo rádi přeskakujete kaluže v gumákách a posloucháte kapky deště, které sluší pavoučím pavučinám? Přineste si z procházky venku atmosféru i k vám domů. Přineste si s sebou barvy podzimu do vašeho interiéru.

  • Save

Zdroj: pufikhomes.com

Vede oranžová, žlutá, červená i hnědá

Venku začne být chladno, tak se pomocí barev zahřejte doma. Podzimní paleta se točí kolem teplých odstínů a do popředí se dostávají tóny červené, oranžové, žluté či hnědé. Velké popularitě se těší například hořčicově žlutá, vínová, karmínová nebo kaštanová. Prostě stačí kouknout ven a inspirovat se měnící se přírodou a celkovou atmosférou.

  • Save

Zdroj: Technistone, odstín Harmonia Yosemite – více na https://www.technistone.com/cz/color

  • Save

Zdroj: HuffPost UK

Útulnost vám zvedne náladu

Pořiďte si pletené deky a přikrývky, polštáře, koberečky, závěsy a záclony, ideálně pořádně pevné či huňaté. Podobné dekorace dodají podzimnímu domovu ten správný styl. Obecně je dobré vyměnit lehčí letní tkaniny za ty těžší. Vytáhněte proto materiály, jako je merino vlna, mohér či samet.

  • Save

Zdroj: Amara

Kupte si svíčky
Podzimem pro Dány startuje hlavní sezóna hygge. A jestli něco skutečně patří k této filozofii, tak jsou to svíčky. Dánové je sice pálí během celého roku, ale proč se k nim na podzim nepřidat? Příjemná romantická atmosféra je pak zaručena. Se světlem obecně nešetřete. Pokud nemáte doma pořádnou lampu, lustr či stolní lampičky, nastává ideální doba si nějaký pěkný kousek pořídit.

  • Save

Zdroj: Most Lovely Things

  • Save

Vůni podzimu dejte třeba i do vázy

Zdroj: https://martineclaessens.com/blog/2017/10/6/trend-alert-hygge

  • Save

Zdroj: Con Poulos
Jak voní podzim? Každému asi trochu jinak, každopádně k tomuto ročnímu období patří například dýně, skořice, hřebíček či muškátový oříšek. A to nejen v jídle, ale také v podobě aromatických vůní a vonných svíček. Provoňte si domov čímkoliv, co máte rádi. Pomůže vám to zklidnit mysl, uvolnit tělo po náročném dni a přepnout do odpočinkového podzimního režimu.