Nábytek na míru

Kamenné pracovní desky a další interiérové prvky

Tvrzený kámen je moderní materiál, který je možné opracovat na míru, aby se přizpůsobil každému interiéru a jeho specifickým požadavkům, a to nejen tvarově. Jeho technologie výroby umožňuje vytvořit i jedinečné barevné dekory, které můžete dokonale sladit s ostatními prvky vašeho domova. Lidé si jej oblíbili právě pro jeho originální a luxusní vzhled, ale i extrémně odolné a praktické vlastnosti.

Jak vybírat pracovní desky?

Kuchyň je srdcem každého doma, místem, kde se prolíná čas pro přípravu jídla i rodinné aktivity. Srdcem každé takové kuchyně je její pracovní deska. Na ní se odehrává většina úkonů spojená s vařením. Ať je vaření vaším koníčkem nebo naopak povinností, kterou chcete mít rychle za sebou, je důležité vybírat pracovní desku tak, abyste v rámci všech kuchařských aktivit byli ušetřeni nadbytečných úkonů a vyhnuli se jakýmkoli nepříjemnostem, který se vám při této činnosti mohou stát. Sami víte, jak vypadá pracovní deska po přípravě večeře. Všude chaos, nádobí a skvrny od jídla či koření…

 • Save

Zdroj: archiv Technistone

Příprava jídla by měla být radost. Abyste si mohli užívat vaření od začátku do konce, bez zbytečných starostí okolo, je potřeba vybírat pracovní desku takovou, která všechny pracovní postupy bez problému vydrží bez újmy na kráse.

Co tedy požadovat od materiálu, který ustojí veškeré strasti a vaší kuchyni bude zdobit po dlouhé roky?

Určitě musí splňovat tyto atributy:

 1. Snadno a rychle se udržuje

Nikdo nechce kupovat drahé přípravky a trávit čas čištěním, nebo dokonce náročným impregnováním pracovní desky. Pracovní deska by měla odolávat nečistotám i od potravin, které jsou charakteristické svou vysokou barvivostí jako je červená řepa, borůvky, kurkuma či červené víno. Na materiál TechniStone® stačí v rámci jeho běžné údržby použít houbičku s jarovou vodou a deska bude během chvíle vypadat opět jako nová.

 1. Odolá skvrnám i běžným chemikáliím

V kuchyni se mohou vyskytnout i běžně používané chemické přípravky na čištění a údržbu. Pokud navíc v domácnosti občas řádí děti, různé barvy a lihové fixy mohou být v jejich rukou pro desku další výzvou. I v tomto případě se tvrzený kámen osvědčil. Vysoce zásadité prostředky, např. čističe odpadu nebo přípravky pro čištění trouby, by s deskou neměly přijít do kontaktu, mohou povrch narušit a trvale poškodit.

 

 1. Neuštípne se a nepraskne

Manipulace s hrnci, pánvemi a dalšími předměty v kuchyni je zcela běžná. Ty při přenášení mohou upadnout nebo narazit na nejcitlivější místo desky – její okraj. TechniStone® obsahuje pryskyřici, po jejím vytvrzení je materiál neporézní, ale i vysoce pevný a odolný nárazům.

 1. Je hygienická

Tvrzený kámen TechniStone® se často používá do profesionálních prostor jako laboratoře či nemocnicích, kde jsou vysoké nároky na hygienickou čistotu, právě díky tomu, že se na jeho neporézním povrchu nemnoží bakterie a není potřeba mu věnovat žádnou extra péči.

 1. Vydrží po generace

Za celý svůj život si průměrně koupíme dvě nové kuchyně. Při správném zacházení vydrží lesk a barva pracovní desky TechniStone® desítky let beze změny. Důvodem pro výměnu desky by měla být vždy vaše iniciativa, nikoli protože vám deska již dále nemůže sloužit.

 1. Její vzhled vás neomrzí

Nadčasový vzhled a barvy, které se neokoukají, jsou velkým atributem tvrzeného kamene. Díky vlastnímu vývoji všech designů má společnost Technistone ve svém portfoliu originální dekory, které odpovídají aktuálním požadavkům trhu. Inspiraci hledá v módních trendech i v přírodě. Přírodní suroviny navíc tvoří více než 90 % obsahu tohoto materiálu. Nabízí barevné alternativy od čistě bílých, zemitých a šedých odstínů až po ty úplně tmavé, strukturou jemnozrnné i hrubozrnné, anebo velmi moderní mramorové designy.

 1. Je jednotícím prvkem interiéru

Již dlouhou dobu je trendem spojovat kuchyně s obývací místností. Umožňuje vám to být v kontaktu s rodinou či přáteli i během přípravy občerstvení. Tímto spojením se celý prostor se krásně zvětší a sjednotí. Proto je důležité vybírat kuchyňskou sestavu tak, aby korespondovala se zbytkem interiéru. Jednotícím prvkem této větší místnosti může být právě tvrzený kámen. Má totiž univerzální využití. Pracovní deska s ostrůvkem a barem, parapety, konferenční stolek či obklad krbu mohou být vyrobeny ze stejného materiálu i dekoru jako je vaše pracovní deska a vytvořit tak ucelený a barevně jednotný prostor.

 • Save

Otevřený prostor, který vznikne spojením kuchyně a obývacího pokoje Vám dává obrovskou možnost vytvořit místo, kde budete trávit většinu svého času. Volte takové materiály, které Vám místnost pomohou sjednotit, abyste do sebe jednotlivé prvky koncepčně zapadaly a vytvořili tak harmonický celek, ve kterém se budete cítit příjemně.

 • Save

Bílé kuchyně si drží stále vysokou oblibu. Krásně zvětší a rozjasní celou místnost. Je snadné ji kombinovat a oživit dalšími materiály. Mramorový dezén pracovní desky Crystal Calacatta Silva bílou kuchyni výborně doplní a dodá jí neotřelý a luxusní vzhled.

 • Save

Zdroj: archív Technistone

TechniStone® je materiál, který nedělá kompromis mezi krásou a funkčností. Jeho síla spočívá v propojení toho, co vytvořila příroda s lidským uměním a inovativní technologií. Díky tomu velkoformátové desky TechniStone® pocházející z České republiky získávají stále větší popularitu po celém světě.