Na vlnách letní inspirace – část II

Pokud jste již četli první část této letní minisérie plné žhavých trendů pro zpříjemnění parných dnů, pokračujte ve čtení a nalaďte se na příliv inspirace v podobě neotřelých variací kuchyní.

Kuchyň zalitá sluncem

Rychlý a snadný způsob, jak dát kuchyni letní nádech, je osadit ji mosazí, mědí či zlatem. Potom už nikdo nepřehlédne ani úchytku u dvířek kuchyňské skříňky. Tento prvek bývá při řešení designu kuchyně často odsouván na poslední místo, přitom v něm hraje natolik zásadní roli, že ovlivní její celkový ráz. Obzvlášť pokud kovové tóny hrají kontrastní hry „kdo z koho“ s kamennou deskou, výsledek je senzační. Nezapomeňte ani na dřez a vodovodní baterii – můžete si vybrat moderní minimalistický dřez uložený zespodu nebo naopak tradiční svrchní usazení. V odvážné mosazi či zlatě se s prvními ranními paprsky vaše kuchyň doslova rozzáří. Dřezy vyrobené z tvrzeného kamene navíc opticky splynou s pracovní deskou,  jsou prakticky nezničitelné a velmi přátelské na údržbu.

 

Umyvadla kuchyňská deska TechniStone® Noble Athos Brown a Taurus Terazzo Black
  • Save

Nechte vaši kuchyň mluvit za vás (Noble Athos Brown; Taurus Terazzo Black)

 

Svěží závan udržitelnosti

Nic vás nepovzbudí více než pocit z užívání stabilního, spolehlivého a udržitelného materiálu. Zelená už dávno nepatří jen na zdravý talíř, ale i do zdravého domova.

Je tolik variant pracovních desek a tolik dekorů, že je opravdu těžké si vybrat tu pravou. V zahraničí už dlouhou dobu dominuje kámen a není divu. Je vysoce odolný a prostě a jednoduše vypadá skvěle. I z levné kuchyně rázem vykouzlí klenot celé domácnosti. Díky technologickému pokroku už není nutné těžit celé kamenné bloky a vybírat ten s nejhezčí a nejčistší strukturou. Nabízí se možnost využívat kámen a úlomky jako druhotnou surovinu, ze které lze vytvořit prakticky jakýkoli vzor. Zachování luxusního vzhledu a zlepšení funkčních vlastností je důvod, proč tvrzený kámen získává stále více příznivců.

Ať už jste se rozhodli vaši kuchyň přestavět od základu nebo jí jen lehce omladit, volte z rozmanité škály dekorů ten, ze kterého nespustíte oči, ale zároveň vás pohladí po duši. Poznáte to snadno; každý vzor TechniStone® má svůj vlastní příběh, svoji osobitou strukturu. Je originální, stálý a přátelský k přírodě.

 

Příroda patří k přírodě. Noble Concrete Grey - kuchyňský pult TechniStone®
  • Save

Příroda patří k přírodě. (Noble Concrete Grey)

 

Černobílý svět

Černobílá, nesmrtelná klasika, po které saháme odnepaměti a stále nás neomrzela. Jak tento styl uchopit tak, aby nezaváněl stereotypem a osvěžit jeho tóny letními prvky? Luxusní a moderní dojem těchto dvou dominantních barev můžete zdůraznit kovovými doplňky, nebo jej naopak rozbít prvky v retro stylu. Zkuste experimentovat i s barevnými spotřebiči či policemi. Tvrdost černobílé kuchyně pak zjemníte přírodním textilem a dřevem. Všichni víme, že černá i bílá si sedne prakticky se vším. Proto se nebojte i odvážnějších kombinací a vzorů. Barevná skleněná zástěna či klasický patchwork jsou skvělým způsobem, jak z kuchyně vytvořit inspirativní prostředí.

 

Kuchyňské desky Noble Areti Bianco a Crystal Polar White od Technistone
  • Save

Vyhrajte si s kontrasty – v barvách i površích (Noble Areti Bianco; Crystal Polar White) 

 

Tak, která je ta vaše vysněná kráska, kde byste chtěli chystat své letní kulinářské speciality? Inspirujte se dalšími návrhy profesionálů v naší galerii.