Na vlnách letní inspirace – část I

Asi to není velká novinka, ale léto je v plném proudu a než se nedějete, opět vás zaplaví články s tématy hygge a vlněných dek v tónech podzimního listí. Zatímco jaro je ideální doba pro vyklizení i těch nejzapadlejších koutů domova, sezóna léta vám pobývat doma dlouho nedovolí. Snad jen ve chvílích, kdy se chcete schovat před úmornými slunečními paprsky a horkem, abyste nabrali síly na večerní grilování…

Víte, jaký je společný jmenovatel všech letních radostí? Pokud tedy nepočítáme bazén, který ne každý, především pokud bydlíte v bytě, může mít. Ano, je to kuchyň. Příprava letních koktejlů a večeří z grilu, míchání salátů a experimentování s exotickými omáčkami. Už se nemůžete dočkat, co na ně řeknou známí či rodina a jak spolu konečně strávíte dlouhý teplý letní večer? Máme pro vás pár tipů, proč a jak tento středobod kulinářských oslav omladit, osvěžit a zkrátka mu dát trošku letního šmrncu – od okázalých barev až přes odvážné kontrasty materiálů. Inspirujte se, jak vaše interiéry prozářit sluncem!

 

Limonáda a ovoce na kamenné desce TechniStone®
  • Save
   

Světlé, svěží, zářivé – rozbušte srdce vašeho domova pomocí výrazných barev. (Noble Areti Bianco)

 

Kámen zchladí tělo a rozproudí mysl

Jakmile se začíná rtuť teploměru blížit k letním 25 °C,  saháme po čistě bílé či výrazně zářivých barvách, které dají vyniknout pomalu tmavnoucí kůži. Černá barva a rozžhavený beton v ulicích znamenají horké „peklo“, proto utíkáme z města kamkoli do stínu stromů. Když tento trend přeneseme do kuchyně, vznikne prostor plný zářivých barev v kombinaci se zelenými rostlinami. Bylinky, zavěšené plazivky a chladivý povrch kamenné desky vytvoří z vašeho domova oázu uprostřed pouště.

 

Kuchyň z kamenné desky Crystal Calacatta Amnis
  • Save

Efekt tekoucí řeky, který plyne vaší kuchyní. (Crystal Calacatta Amnis)

 

Perfektním společníkem elegantního bílého kamene je dřevo. Nejen, že se jejich barvy dokonale doplňují, kontrastní textury také vytvářejí nádherně vybalancovaný prostor, který si zachovává útulnost, a přitom se v něm budete cítit příjemně svěže.

 

Bílá kuchyň s kuchyňskou deskou Crystal Diamond a barovými židli
  • Save

Nechte světlo a přírodu prostoupit vaši domova, přinese vám příjemné osvěžení a rovnováhu. (Crystal Diamond)

 

Pulzující promenáda barev

Jedním z velkých barevných trendů letošního léta je tyrkysová barva, která evokuje vzpomínky na nočním životem pulzující a mořem vonící riviéru. Zkuste přemalovat některé části kuchyňského nábytku či stěn nebo sem tyto tóny vpusťte v podobě kuchyňských spotřebičů a nádobí. Pokud tyrkysová není váš styl, jednoduše si vyberte barvu, která ve vás vyvolá úsměv zářivý jako letní slunce! Meruňková, malinová, mátová? Všechny patří k velmi oblíbeným a šťavnatým barvám, které lze lehce kombinovat s různými texturami bílého, šedého či černého kamene. Vaše kuchyně pak bude pulzovat letní energií.

 

Zeleno bílá kuchyň Gobi Black s digestořem, laminátovou podlahou a betonovým stropem
  • Save

Jasně tyrkysová roztančí celou kuchyni. (Gobi Black)

 

Příroda naladí, poradí a pohladí

Mramor a mramorový efekt je zpět ve hře. Jeho hravá a živá struktura neomrzí, a přitom přitáhne zvědavé oko. Na přírodních vzorech tvrzeného kamene je skvělé, že nabízí tolik možností jak jimi oživit interiér a dodat mu luxusní nádech. Kuchyňská deska, koupelnová deska, odvážný solitér na zeď nebo parapet, sloužící jako stylové posezení pro večerní odpočinek. Za volbu kamene vám poděkují vaše ruce při nenáročném úklidu. Poděkuje i příroda, protože právě tvrzený kámen šetří její zdroje. A poděkuje vám i peněženka, protože tento materiál už v kuchyni zůstane pro vaše děti i další generace…

Obraťte list, na další “stránce” našeho blogu už na vás čeká druhá část tohoto článku, jelikož letní inspirace není nikdy dost.