Moderní interiér? Ten v modré!

MODERNÍ INTERIÉR? TEN V MODRÉ!
Interiéroví designéři milují práci s barvami, které jsou trendy, atraktivní a dokážou prostor udělat zajímavější. Možná vás to překvapí, ale mezi nejvyužívanější barvy patří modrá. Ta se skvěle hodí do vašeho domova, ale i do kanceláře.

Psychologie barev prozradí mnoho

Jak už určitě víte, každá barva má jiný vliv na lidskou psychiku a jinak tomu není ani u modré. Působí uklidňujícím dojmem a vzbuzuje v nás pocity vyrovnanosti. Jedná se o silně spirituální barvu.

  • Save

Odstíny modré dokážou člověka zrelaxovat a zároveň podpořit kreativní myšlení.

Zdroj: weliketheworld.com

Do stísněného pokoje opět modrou!

Obecně platí, že pokud chcete místnost opticky zvětšit, jde to pomocí barev, a modrá je k tomuto účelu přímo ideální! Pokud navíc do modře vymalované místnosti umístíte zrcadlo, zaručujeme vám okamžitý výsledek.

Není čeho se bát

Modrá je všestranná barva, kterou využijete téměř v každé místnosti. Jak už jsme zmínili, modré odstíny jsou ideální i do domácích kanceláří, kde zvýší vaši pracovní produktivitu. Tato barva nalezne využití i v dětských, a především studentských pokojích. Její uklidňující účinky naopak oceníte v ložnici. Pokud po dlouhém dni rádi relaxujete ve vaně plné horké vody, rozhodně přidejte do koupelny modré prvky, ať už ve formě obkladů, nábytku či drobných doplňků. V posledním případě si ale dejte pozor, s jakými barvami modrou kombinujete. Nejlépe ladí s neutrálními barvami, takže volte bílou, hnědou nebo světle šedou.

  • Save

Elegantní, jednoduché, a přesto nadčasové, to jsou klasické modrobílé kombinace. Modré odstíny jsou samy o sobě dost výrazné, a tak není potřeba kombinovat je s jinými osobitými barvami.
Zdroj: homedesignlover.com

  • Save

Do ložnice se hodí hlavně královská modrá, která sem vnese luxus, klid a čistotu.Zdroj: i.pinimg.com

  • Save

Jediným místem, kde s modrou zacházejte s opatrností, je kuchyně. Přemíra modrých odstínů může způsobit nechuť k jídlu, ale při vhodně zvolené kombinaci barev docílíte extravagantní a trendy kuchyně.
Zdroj: www.technistone.cz

Podklady ke článku poskytly následující stránky: www.decoist.com, kraudeltpainting.com.au, essenziale-hd.com, designlike.com.