Mexiko, Mexiko!

MEXIKO, MEXIKO!
Obdivujete aztéckou a mayskou kulturu? Máte rádi odvážné barvy a rustikální nábytek? Směsice španělské evropské architektury a mexické domorodé kultury vedla ke vzniku těch nejkrásnějších uměleckých a designových řešení, která se nenacházejí nikde jinde na světě. Jak se tedy co nejvíce přiblížit mexickému stylu? Dozvíte se v následujícím článku.

  • Save

Jedná se o klasický, ale i nadčasový styl, který může být výrazný i neutrální, a možná proto zůstává v neustálé poptávce.
Zdroj: www.icheval-savoir.com

Barvy v hlavní roli

Bohaté barvy a tkané textury jsou klíčové, pokud chcete doma nasát atmosféru Mexika. Nebojte se míchání barev, mezi nejčastěji užívané patří růžová, oranžová, zelená, modrá, tmavě červená, cihlová, ale i klasické neutrální barvy. Na některé z nás mohou být tyto kombinace až moc odvážné, jiní si je naopak nemohou vynachválit.

  • Save

Je mnoho lidí i domácností, kteří podlehli mexickému stylu bydlení. A to je dobře! Jeho barvy a pestrost pozitivně ovlivňují náladu.
Zdroj: cdn.homedit.com

Tradiční jsou nástěnné výzdoby

Skvěle budou vypadat tradiční doplňky, hliněné nádoby, ozdobný nábytek, vzorované textilie v podobě koberců a polštářků, ale třeba i hrnčířský kruh. Pro Mexiko je typická i tradiční nástěnná výzdoba, na zeď můžete zavěsit tkané textile a nápaditá ozdobná zrcadla. A ačkoliv není použití tropických rostlin nezbytným prvkem, váš domov v mexickém stylu díky nim bude kompletní. Květiny domácnost oživí a budou skvěle ladit se zbytkem barev v interiéru.

  • Save

Pokud použijete výrazné dekorace, stěny ponechte jednoduché, vymalované v jedné barvě a naopak.

Zdroj: www.avso.org

Jak se asi vaří v kuchyni s mexickým nádechem?

Kuchyně je pro Mexičana srdcem domácnosti. Výrazné barvy se tu mohou objevit v různých prvcích, jako jsou rukojeti zásuvek či baterie umyvadla. Pro mexický styl je také charakteristická keramika a výrobky z ní. V kuchyni by tak neměly chybět klasické vzorované dlaždice, nádobí, mísy a jiné dekorativní nádoby. Pokud budete chtít být precizní, vyberte si ty ručně malované. Pro kachličky jsou typické geometrické tvary a přirozené motivy inspirované přírodou, jako jsou listy a květiny.

  • Save

Mexické speciality připravené v kuchyni inspirované Mexikem přinesou do domu teplo a pohodu za sychravého zimního dne.
Zdroj: www.avso.org

Podklady ke článku byly použity z těchto stránek: interiordesign.lovetoknow.com, www.avso.org, www.homedit.com, www.amazon.com.