Malý byt, velké možnosti

ŽIJETE V MALÉM BYTĚ ČI GARSONCE?
Cítíte se zde stísněně a nevíte si rady? Chcete, aby i váš malý byt byl zařízen účelně, pěkně a stylově? Nezoufejte, máme pro vás 6 tipů, jak snadno docílit optického zvětšení prostoru. Ukážeme vám, že i s malým prostorem lze dělat divy, a možná má i více výhod než velkometrážní bydlení. Posuďte sami.

1. Postel v nebesích

Divili byste se, kolik prostoru ušetří taková patrová postel. Pokud máte děti a chcete v jejich pokoji ušetřit místo, zvolte dětskou patrovou postel, děti tento typ postelí milují. Dvoulůžko v patře ale ocení i pár bez potomka, „patrovka“ totiž může být i zajímavým designovým prvkem.

  • Save

Patrové postele ušetří spoustu cenného prostoru.

cdn.decoist.com

2. Skryté lůžko

Pokud bydlíte v garsonce a patrová postel pro vás není reálným řešením, poohlédněte se po šikovném architektovi, který vám či vašem dětem vymyslí lůžko zabudované do vyvýšeného pódia, zdi, či dokonce kuchyňského ostrůvku. Lůžko se pak v případě potřeby snadno vysune a bez námahy připraví ke spaní.

  • Save

Postel se schová i v kuchyňském ostrůvku.
Zdroj: cz
3. Zapomeňte na neskladný nábytek

Ač je to nelogické, spousta lidí si do garsonky pořizuje masivní neskladný nábytek. Tomu byste se ale měli v malých prostorách obloukem vyhýbat. Investujte do vestavěných skříní se zrcadly nebo naopak menších kousků nábytku, které maximalizují prostor a váš byt tak nebude působit přeplněně. Pokud vás navíc občas překvapí návštěva, v kuchyni rozhodně oceníte rozkládací jídelní stůl a v obývacím pokoji rozkládací pohovku, na které mohou hosté přespat.

4. Kouzlete se zrcadly

Prostor opticky zvětšíte i velkým zrcadlem. Ať už využijete tento ověřený trik v obývacím pokoji, v ložnici či kdekoli jinde ve vašem bytě, prostor bude rázem „na oko“ větší.

5. Stěnám dopřejte světlé barvy

Je obecně známým pravidlem, že světlé barvy odrážejí světlo a prostor opticky zvětšují. Chcete-li vytvořit v bytě barevnou rovnováhu, vymalujte stěny světlými barvami, světlou zvolte i podlahu a doplňte ji tmavším nábytkem. Dlažbu můžete vybírat například u společnosti Technistone, a.s., výrobce tvrzeného kamene z Hradce Králové. Materiál TechniStone® přidá na kráse a praktičnosti malému bytu i garsonce.

  • Save

Obrovská zrcadla, bílé stěny a tmavý nábytek… ideální kombinace pro malé prostory!

Zdroj: qph.ec.quoracdn.net

6. Úložné prostory v hlavní roli
Když žijete v malém prostoru, je nezbytné mít k dispozici co nejvíce úložných prostor. Investujte do regálů, polic, organizátorů oblečení, košíků a komod. Nejen, že budete efektivněji využívat prostor, ale také snadněji naleznete to, co potřebujete!

Podklady pro článek poskytly následující stránky: blog.extraspace.com,

www.apartmenttherapy.com, bydleni.idnes.cz.