Malé změny pro velké výsledky

Nudí vás vaše současná podoba kuchyně, ložnice, koupelny, dětského pokojíčku či obýváku? Nebo již dlouho přemýšlíte, jak dát novou jiskru starším kouskům v interiéru? Je jaro a my máme neutuchající potřebu stavět, tvořit a kutit. Aby nás to však nestálo celé jmění a zbylo nám i na nějakou tu letní dovolenou, je potřeba všechny změny dělat s rozmyslem a tak, aby nás skutečně na delší dobu uspokojili.

Jak docílit toho, abychom s málem dokázali mnoho?

 

Foodbloggerka Cat&Cook kuchyň před úpravou
  • Save

Foodbloggerka Cat&Cook kuchyň po úpravě TechniStone
  • Save

 

Nemusíte měnit vše od základu. Někdy stačí málo, abyste oživili unavený interiér. Této kuchyni stačila výměna původní pracovní desky za tvrzený kámen mramorového vzhledu, aby se celá znovu rozzářila.

Zdroj: www.catandcook.cz

 

  1. Nehledejte zkratky

Nemusíte hned překopat celý interiér od podlahy. Většinou to není možná jak z finančních důvodů, tak i proto, že interiér potřebujete dále využívat. Chce to mít plán, vizi a postupnými kroky si ji plnit skrze malé radosti. Díky časovému rozptylu máte možnost nacházet více inspirace, ale rozvíjet i svůj vlastní styl. Budete se tak moci těšit z každé malé změny, protože zařizování interiéru není sprint, ale běh na dlouhou trať. Začněte elegantním stolkem, k němuž ladí i nový (třeba i vlastnoručně vyrobený) svícen. Vyměňte květináče a slaďte k nim polštáře. Časem narazíte na úžasný koberec, kterého se někdo zbavuje nebo na gauč či dekorativní látku, která jej krásně oživí. A pokud chcete docílit rychlého „woaw“ efektu, zkuste jednu zeď ozdobit ombré malbou.

 

Interiéroví designéři - ombré malba
  • Save

Zdroj: www.jeli-design.cz

 

  1. Tvořte rukama

Vše, co si uděláte sami, je něco, co váš interiér odliší od ostatních. Sériové kusy vyráběné po tisících nikdy neudělají stejný efekt jako váš namalovaný obraz, ručně natřený stolek či upletený přehoz přes křeslo. Tvoření je terapie pro duši, ale i živá voda pro váš interiér, díky které zůstane osobitý, neotřelý a zkrátka váš. Ta radost z procesu tvorby je k nezaplacení. Váš domov je vaše malá dílna, místo, kde vám nikdo neříká, co máte dělat a kde se můžete naplno poddat vaší přirozené tvořivosti.

Poznámka: Inspirujte se na blogu vintagelover.cz . Monika pracuje jako učitelka na umělecké škole, ale ve svém volném čase tvoří a pořádá skvělé workshopy, kde se naučíte další vychytávky.

 

vintagelover.cz - květiny a ruční úprava, natřené židle
  • Save

Zdroj: www.vintagelover.cz

 

  1. Vybírejte srdcem

Při každém nákupu uvažujte dvakrát a spíše než na cenovku, hleďte na pocit, který máte, když věc držíte v ruce a když si ji představíte doma. Potřebujete ji? Dodá vám skutečně to, co od ní očekáváte? Potřebujete se cítit především dobře a svobodně. Krátkodobý požitek je většinou snadno dosažitelný, intenzivní, ale o to více prchlavý. Věci, které mají skutečnou hodnotu, možná nekoupíte během pár minut v marketu, musíte kvůli nim podstoupit o něco složitější cestu, pátrat a procházet různá i netradiční místa. Ale věřte, že to stojí za to.

 

  1. Oslovte odborníka

Rada zkušeného designéra je v tomto nad zlato a často vám pomohou váš nápad vyšperkovat k dokonalosti a v neposlední řadě i ušetřit. Vidět věci „na papíře“ vám dá úplně jiný náhled a pomůže vám rozvinout vaši představu mnohem dál. Kdo jiný by měl znát nejnovější materiály i dekory, jejich vlastnosti, ale i místa kde se dají věci pořídit za rozumnou cenu. A především designéři mají vytrénovanou a bohatou představivost, která sahá za hranice našich reálných vizí toho, co je možné.

 

Ruční tvorba interiérových designérů pomocí tužky a papíru
  • Save

 

Když se dotkne tužka papíru, začnou se dít zázraky. Rukou totiž dokáže designér pracovat s nápady vznikajícími během procesu tvorby a z původní vize pak může vzniknout zcela nový koncept, který vás mile překvapí.

Zdroj: Bára Lhotová

 

  1. Myslete eco a logicky

Pocházíme z přírody a k ní se věčně vracíme. Jednoduché materiály silné ve své jemnosti a výrazné ve své přirozenosti jsou lepší než laciné „boho“ doplňky, které vás omrzí nebo brzy ztratí svou funkčnost. Méně je více, je v interiéru základní poučka, stejně jako více kvality, méně kvantity. Dřevo, kámen a kov jsou základní trvalé materiály, které nám už ze své podstaty dělají dobře. Vypadají vkusně, elegantně a mají v sobě kouzlo opravdové hodnoty. Přidáte-li trošku zeleně, bude se vám v interiéru dobře dýchat a neudusíte sebe i váš byt umělými věcmi, které v sobě to „to“ nemají.