Luxusně prostřená vánoční tabule

LUXUSNĚ PROSTŘENÁ VÁNOČNÍ TABULE

Vánoce se blíží. Nejde na ně nemyslet, a to je dobře. Právě tak se totiž dá nejlépe vyhnout stresu, který graduje posledních několik dní před Štědrým dnem. Přinášíme inspiraci jak prostřít vánoční tabuli. I na ní totiž záleží.

  • Save

Zdroj: www.townandcountrymag.com

  • Save

Zdroj: www.townandcountrymag.com

Detaily

Nedejte dopustit na lněný běhoun umístěný do středu stolu. Vypadá na ubrusu jako skvost. Určitý punc luxusu dodají i dobře vybrané detaily: například stříbrné nebo zlaté kroužky na ubrousky. Stříbrná / zlatá zvířátka pak vzbudí zájem zejména u malých dětí, které pak u stolu pobudou déle a nebudeš se muset bát, že od slavnostní večeře vstanou dřív, než je potřeba. A skvělé je, že vše bude vypadat opravdu slavnostně, luxusně a krásně.

Ručně psané kartičky

Pokud se u vás na Vánoce schází opravdu početná rodina, můžete ji překvapit ručně vyrobenými kartičkami se jmény, které nejen určí, kdo kde bude sedět, ale hlavně budou pěknou dekorací.

  • Save

Zdroj: FamilyHoliday.net

Živé květiny nebo větvičky jehličnanů udělají své

Nebojte se stůl vyzdobit živými květinami v různém aranžmá. Nebojte se! Na stole přeci nemusí být jen věnec. Větvičky jehličnatých stromů vypadají prostě božsky i bez ozdob.

  • Save

Zdroj: Pinterest

  • Save

Zdroj: Elle Decor

  • Save

Zdroj: www.georgjensen-damask.com

Kořenky patří na stůl

Dochutit si polévku nebo dosolit bramborový salát bude potřeba, tak se nenechte zaskočit a na stůl připravte také kořenky. Opravdu nádherné jsou stříbrné. Dodají prostřenému stolu sofistikovaný a hlavně slavnostní ráz. Nezapomeň ani na ubrousky, které můžete naskládat třeba i do tvaru stromečků.

Doplňky

Skvělým doplňkem bude na vašem stole dokonalý lesk. Od skleniček až po příbory. Třpyt také mohou dodat flitry nebo třpytky rozházené po stole, svíčky nebo svícny. Nejdůležitější je vymyslet si celý koncept stolu předem. Opulentní, třpytivý nebo minimalistický? To už necháme raději na vás. Dobrou chuť!

  • Save

Zdroj: Pinterest