Limonáda z růží nebo taky PINK limonáda je hitem léta

LIMONÁDA Z RŮŽÍ NEBO TAKY PINK LIMONÁDA JE HITEM LÉTA
Růže! Můžou vám ozdobit interiér v krásné váze anebo posloužit jako příjemné osvěžení. Zkuste limonádu z růží, která je osvěžující, lahodná a sexy! Například v New York City se stala hitem roku 2018.

  • Save

Zdroj: Technistone. Odstín desky Noble Imperial Grey.

Lístky růží nemusí nutně zdobit jen v klasické váze, mohou vyšperkovat i party drink nebo třeba limonádu. Stačí mít jen chemicky neošetřené květy, důkladně je omýt a pustit se do práce. Co a jak dělat? Zkuste to podle našeho receptu. Pink limonáda vám bude chutnat.

Potřebujete tyto suroviny: Sirup z růží nebo limonádu Fentimans z růží. Citrón. Rybíz nebo zkuste ostružiny. Med.

Tato osvěžující limonáda se servíruje v arabských zemích, Pákistánu a Indii. Limonáda se připravuje ze sirupu z růžových okvětních lístků, ne z růžové vody, která se používá do sladkých receptů. Růžový sirup je silný a sladký a často jasně až tmavě růžový.

Sirup z růží si můžete vyrobit následovně: Vodu s cukrem povaříme 5 minut. Do odměrky namačkáme okvětní plátky tolika růží, aby jich bylo asi 1/4 litru. Pak růže zalejeme horkým cukerným roztokem, přidáme na špičku nože kyselinu citronovou a vše necháme 2 dny louhovat. Potom scedíme a uložíme v chladnu, kde vydrží několik dní.

  • Save

Zdroj: Technistone. Odstín desky: Noble Carrara.

  • Save

Zdroj: Technistone. Odstín desky Noble Imperial Grey.

Videa z našich receptů naleznete tady: https://www.youtube.com/channel/UCulyUzT5bmorQglmNhhj81A